Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

AMMANN’dan El Kompaktörü Pazarına Yeni Soluk

Ammann el kompaktörleri serisi ürünler özellikle yol ve asfalt müteahhitleri, belediyeler, taahhüt firmalarının; yol, kaldırım, bisiklet ve koşu parkuru, elektrik, doğalgaz ve boru hattı, altyapı, park, bahçe ve çevre düzenlemeleri gibi projelerinde ihtiyaç duydukları özel sıkıştırma uygulamalarına çözüm sunuyor.

Dünya’nın önde gelen yol ve asfalt silindiri üreticisi Ammann’ın Almanya’da bulunan light equipment ürün grubu fabrikasında üretilen el kompaktörleri, başta belediyelerin altyapı ve çevre düzenleme projeleri olmak üzere kanal zemin sıkıştırması, kaldırım ve yaya yolları, park ve bahçe düzenlemeleri, bisiklet yolu, menhol kapağı, üst ve alt geçit zeminleri, spor kompleksleri, oyun sahaları vb. gibi projelerde tercih ediliyor. Yüksek kalite standartlarında üretilen Ammann el kompaktörleri, patentli pek çok teknolojisi sayesinde kullanıcılarına sunduğu özel çözümleri ile dikkat çekiyor.

Şantiyelerde kullanılan ağır makine gruplarının mükemmel tamamlayıcısı olan Ammann el kompaktörleri, sağladıkları avantajlar ile maliyetleri ciddi oranda aşağı çekiyor. Özellikle Avrupa iş makinaları pazarında önemli satış adetleri yakalayan light equipment ürün grupları henüz ülkemizde istenen seviyelere ulaşmamakla birlikte pazarda bu ürün gruplarına yönelik de artan bir talebin olduğu gözlemlenmekte.

Tek Çatı Altında Tüm İhtiyaçlara Çözüm
TSM GLOBAL tarafından Türkiye pazarına sunulan Ammann el kompaktörleri farklı ihtiyaçlara sunduğu mükemmel çözümler ile dikkat çekiyor.

ACR (Ammann Compaction Rammer) serisi 68 kiloluk ağırlığı ve tasarımı sayesinde büyük makinalar ile girilmenin imkansız olduğu en küçük alanları dahi seri ve sorunsuzca sıkıştırabiliyor. Saniyede 11 vuruş yapan bu kompakt makine Ammann patenti ile korunan özel makine dinamiği sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahip ve her şantiyenin ihtiyacı olan kompakt çözümleri bir araya topluyor.

APF (Ammann Plate Forward) serisinde Ammann bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak ilk bakışta gözükmeyen küçük ayrıntılarla müşteri taleplerinin de ötesinde rakiplerinden farklılaşan çözümler sunuyor. Akıllı tasarımı sayesinde opsiyonel ekipmanlar yardımıyla asfalt yaması, kaldırım taşı serme veya stabil zemin sıkıştırması yapabiliyor. Yüksek Ammann kalite standartları sayesinde diğer kompaktör serisi makinalar gibi çok uzun dayanıklılık testlerine tabi tutularak tasarlanan APF serisi, dünyanın her iklim ve zemin koşulunda kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak şekilde dizayn edildi. Uzun yıllar düşük işletme maliyetleri ile sorunsuz çalışan APF serisi kompaktörler, dizel motor seçeneği ile yatırımı çok daha hızlı amorti etme imkanı da sunuyor.

Avrupa Pazarında Üst Sıralarda
Ammann’ın Avrupa pazarında üst sıralarda yer alan ürün grubu APR (Ammann Plate Reversible) serisi makinalar, ileri geri hareket edebilen makinalar olup yine akıllı tasarım konsepti sayesinde sunulan opsiyonlar ile beraber çok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda yeniden tasarlanan tekerlek sistemi sayesinde ağırlığı 120-400 kg arası değişen APR serisi makinalar çok rahat bir şekilde sahada hareket ettirilebiliyor.

Dünya pazarında açık ara önde olunan APH (Ammann Plate Hydraulic) serisi makinalar ise Ammann’in rakiplerinden ayrıştığı bir diğer ürün grubu. Ammann mühendisliği ve kalitesinin dikkat çektiği bu grupta makineler rakiplerinden daha düşük frekanslarda çalışarak ağır zeminlerde vazgeçilmez olduğu gibi, tam hidrolik bir sistemi oldukça verimli bir şekilde kullanarak servis maliyetlerini de düşük düzeyde tutuyor. Neredeyse sıfıra yakın aşınma parçası bulunduran APH serisi makinalar Ammann patenti ile korunan “3 şaftlı titreşim mekanizması” sayesinde hiçbir rakibinin sağlayamadığı dinamik özellikleri kullanıcısına sunuyor. APH 6530 modeli, uzun yıllardır segmentinde Pazar lideri olan ve 55 Hz frekansta 6.5 ton gibi ciddi bir vuruş gücü üreterek en zor koşullarda dahi mükemmel sıkıştırma yaparak şantiyelerde istenen çözümü sunuyor.

ARW (Ammann Roller Walk-Behind) serisi makinalar ise elle kullanılabilen Ammann silindirleri. Ammann mühendisliği ve kalitesi farkı ile hidrolik bilgilerini birleştirdikleri bu eşsiz tasarım, tam hidrolik oluşu, hidrostatik tasarımı ve işçi güvenliğini ön planda tutan akıllı yapısı ile Ammann’ın en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini alıyor. 65 l. kapasiteye sahip poliüretan su tankı ve Ammann’ın bu ürün grubunda öncülüğünü yaptığı merkezden titreşim ve iki farklı vites sayesinde (1.3 ton ve 1.8 ton vuruş gücü opsiyonları) efektif bir şekilde asfalt ve zemin sıkıştırma projelerinde mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Sıkıştırma Ataşmanları Dikkat Çekiyor
Ammann’ın geliştirdiği ataşman grubu da yine light eqipment grubunda dikkat çeken ürünler olarak karşımıza çıkmakta. ACA (Ammann Compaction Attachment) serisi ataşmanlar Ammann’in zemin sıkıştırmada Ar-Ge ve iş geliştirme noktasında öncü ve deneyimini göstermesi açısından önemli bir ürün grubu.

Pazarda ekskavatör ucu aparati olarak tasarlanan ve Ammann’ın hidrolik bilgisinin zemin sıkıştırma konusundaki bilgi birikimi ile muhteşem uyumu olan ACA serisi, başta Avrupa pazarı olmak üzere dünya pazarında giderek artan bir taleple büyük beğeni topluyor.

Ülkemizde henüz yaygın olarak kullanılmayan bu ürünler ekskavatörün kova kısmı sökülerek ucuna takılıyor ve kova hidrolik gücü ve kolun yardımı ile ekskavatörün erişebildiği tüm alanlarda rahatlıkla çalışabiliyor. Yine Ammann patentleri ile korunan akıllı tasarımları sayesinde ekskavatör hidrolik sistemine herhangi bir zarar vermeden maksimum sıkıştırma sağlıyor. Hidro dönüş motoru ile 360 derece kesintisiz dönüş sağlayabilen, tamamen kabinden kontrol edilebilen, bir makinada farklı vuruş gücü sunabilen ACA serisi ataşmanlar ile eğimli alanlar, kanal içleri, yan yüzeyler gibi farklı sıkıştırma gereken yüzeyler kolaylıkla sıkıştırılabiliyor.

TSM GLOBAL tarafından pazara sunulan Ammann el kompaktörleri özellikle sunduğu servis ve bakım kolaylığı, uzun işletme ömrü gibi avantajlarla pazarda tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Bize Ulaşın!