Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

HYSTER A Serisi Tasarım Ödül Aldı

Dünyanın önde gelen forklift markası Hyster, yeni A serisi forkliftleri ile tasarım ödülü alarak başarısını taçlandırdı.

Yeni Hyster® A Serisi forkliftler, UK Material Handling Association (UKMHA – Birleşik Krallık İstif Makinaları Birliği) tarafından verilen “The Archies Awards for Excellence 2022” ‘de Ergonomi kategorisi ödülünü kazandı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde 15 Ekim 2022’de düzenlenen sunum töreninde Hyster’in yeni H2.0-3.5A forklift modeli, UKMHA tarafından “operatörü ilk sıraya koyduğu” için ödüllendirildi. Hyster A Serisi forkliftler ‘Hyster, sizin için üretildi’ olarak tanımlanan tasarımıyla dikkat çekerken, müşterilerin beklediği Hyster sağlamlığı ve yüksek performansın yanı sıra ergonomi ve operatör konforunu optimize eden özelliklere de sahip.

Her bir A Serisi forklift, kullanıcıların forklifti kendi özel uygulama ihtiyaçlarına göre ince ayar yapmasına olanak tanıyan, ölçeklenebilir ve ayarlanabilir özelliklerden oluşan tam entegre bir set olan A+ Logic kullanılarak müşteriye özel olarak tasarlanabiliyor. Ayrıca, 3,5 tona kadar kaldırma kapasitesine sahip forkliftler, rakiplerine kıyasla %33’e varan oranda iyileştirilmiş mast görüş mesafesi ile olağanüstü bir görünürlük sağlar.

Operatörü Düşünen Tasarım
Mayıs 2022’de piyasaya sürülen H2.0-3.5A Hyster A Serisi forkliftlerdeki basamak tasarımı, rakiplere göre %65 daha büyük ve bu özelliği ile operatörün güvenli ve hızlı binmesini ve inmesini sağlıyor. Ayrıca konturlu kaput ve açılır kolçak, operatörlerin yoğun vardiyalar sırasında kabine tekrar tekrar girip çıkmasını kolaylaştırıyor. Geniş zemin alanının yanı sıra geniş baş ve omuz açıklığına sahip ferah çalışma alanı da operatörlere kabin içinde daha fazla hareket özgürlüğü sağlıyor.

Hyster A Serisi modellerindeki operatör koltuğu, rakiplerine göre %25’e kadar daha fazla ayarlanabilir özelliğe sahip. Özel tasarımı ile operatörün sırtındaki eğilmeyi ve gerginliği azaltan bu koltuk tasarımı, ayakla etkinleştirilen ve elle bırakılan park ferini gibi detaylar sayesinde operatörün konforunu daha da artırmaktadır.

Hyster Avrupa Ürün Stratejisi Müdürü Phil Mean ile birlikte gecede ödülü alan Hyster EMEA Pazarlama ve Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Robert O’Donoghue, “Hyster A Serisi ile operatörün ihtiyaçlarına ve amaçlanan uygulamaya göre tasarlanmış dayanıklı forkliftler sunuyoruz” dedi.  Robert O’Donoghue, “Bu yeni yaklaşımın UKMHA tarafından tanınması ve değerli rakiplerimiz arasından sıyrılarak prestijli bir Archie ödülünü eve götürüyor olmamız harika” şeklinde konuştu.

Kazananlara verilen Arşimet heykelciği nedeniyle bu şekilde adlandırılan Archies Ödülleri, her yıl yenilik yapmak, standartları yükseltmek ve operatörlerin daha etkili ve güvenli çalışmasına yardımcı olmak için çok şey yapan şirketleri, ekipleri ve bireyleri jüri kararı ile veriliyor.

Bize Ulaşın!