Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Limanlarda HYSTER Gücü ve TSM GLOBAL Farkı

Türkiye’nin önde gelen tahmil-tahliye firmaları arasında yer alan Kalkavan Liman Hizmetleri Genel Müdürü Burçin Koçyiğit, çalışmakta oldukları tüm liman işletmelerinde Hyster forkliftlerini tercih ettiklerinin altını çizerek TSM Global’in profesyonel hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Çolakoğlu, Limak, Arkas, Mardaş gibi firmalara limanlarda hizmet veren Kalkavan Liman Hizmetleri, tahmil-tahliye dışında makine kiralama ve ağır nakliyat alanında da faaliyet göstermekte. Şirketin Genel Müdürü ve ikinci nesil yöneticilerinden olan Burçin Koçyiğit, “40 yılı bulan geçmişi ile Kalkavan Liman Hizmetleri, sektörün yakından tanıdığı, profesyonel hizmet anlayışı ile daima takdir edilen köklü bir aile şirketidir. 600 çalışanımız ile ülkemizin önemli liman ve endüstriyel tesislerinde yılın 365 günü kesintisiz hizmet vermekteyiz. İşimizi seviyoruz, işimize önem veriyoruz, yatırımlarımızı yine bu alanda yapmaya devam ediyoruz. En son filomuza kattığımız Hyster ağır tonajlı forkliftler ve Sumitomo ekskavatörler ile makine parkımızı genişlettik, gençleştirdik” dedi.

Makine parkı oluştururken global markaları satış sonrası hizmet kalitesini de gözeterek değerlendirdiklerini ifade eden Koçyiğit, “Pek çok farklı markayı ve ürünü denedik. Farklı dönemlerde değerlendirdik. Ancak Hyster ve Sumitomo markaları ve TSM Global’in sunduğu satış sonrası hizmet kalitesi bizler için çok çok daha avantajlı ve doğru bir tercih oldu. Türkiye koşullarına göre çok dayanıklı makinalar. Parça sorunu olmayan, servis sorunu olmayan makinalar. Yüksek verimle çalışan, dayanıklı ve sağlam makinalar” diye konuştu.

“Satış Sonrası Hizmetlerden Çok Memnunuz”
“Satış sonrasından duyduğumuz memnuniyet bizlerin marka tercihinde büyük öneme sahip” sözleriyle TSM Global’e duydukları güveni dile getiren Burçin Koçyiğit, makinelerinin servis ve parça nedeniyle yatırmalarının mümkün olmadığını kaydetti. Koçyiğit “TSM Global’in sunduğu satış sonrası hizmetten memnun olduğumuz için bu yeni makine yatırımlarını yine TSM Global’in markalarıyla yaptığımızı belirtmek isterim. Çünkü en ufacık bir parça ihtiyacında, herhangi bir konuda teknik destek ihtiyacında, 7/24 TSM Global yanımızda. Bugüne kadar beklediğimiz, bir makineyi kenara çekelim de 10 günde 15 günde parçası gelsin tamir olsun dediğimiz bir durumla karşılaşmadık” şeklinde konuştu.

“Hyster Doğru Tercih”
Tüm forklift filolarının Hyster marka olduğunu ifade eden Koçyiğit, “Sorun çıkarmayan, teknolojik, verimli, dayanıklı, konforlu, güvenli ve güçlü forkliftler. Makinelerimiz çok ağır şartlarda çalışmasına rağmen yüksek performans gösteriyorlar. Daha önce pek çok marka ile de çalıştık ancak hiçbirinden Hyster’den aldığımız bu randımanı alamadık. Bu makineler bize her türlü artıyı veriyorlar” dedi.

“İş Güvenliği Kırmızıçizgimiz”
“Bizim işimiz ağır sanayiye giriyor. Tehlikeli iş sınıfında. Bu yüzden en iyi ürünleri, en kaliteli ürünleri, en iyi makine parkını kullanmamız gerekiyor” diye konuşan Burçin Koçyiğit, iş güvenliğine büyük önem verdiklerinin üzerinde durdu. Koçyiğit, “İş güvenliği kırmızıçizgimiz. Çalıştığımız makine parkı, ekipmanlar nasıl ki en iyisi olacaksa, çalışanlarımız da uzman, eğitimli ve kurallara uyan profesyoneller olacak. Biz hep bunun için yatırım yaptık. Eğitim almayan kimseyi sahaya çıkarmadık. Gerek hizmet verdiğimiz firmaların gerekse kendi iş güvenliği uzmanlarımızın talimatları doğrultusunda esnemeden kuralları uyguladık, uyguluyoruz. Her şeyin en mükemmeli olsun diye uğraşıyoruz. İşimiz zor bir iş. Bunun maddi manevi pek çok sorumlulukları var ve biz de bunun bilinci ile çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Çevreye duydukları hassasiyete de değinen Koçyiğit, “Çevre kirliliğini azaltma yönünde işimizin gereği tüm tedbirleri alıyor, işletmelerde yürütülen çevre politikalarına katkı sağlıyoruz. Bu konuda hassasız ve elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz” dedi.

“Zorlu Koşularda Yüksek Performans”
Saha Operasyon Yöneticisi Kenan Karakelle, işletme olarak zorlu koşullarda ve zaman ile yarışan bir tempoda çalıştıklarını ifade ederek, “Hyster bu zorlu koşullarda çalışmak için gerçekten doğru tercih” dedi. Bulunmuş oldukları limanda ve tesiste ağır yüklerin elleçlendiğini, bunun da hem emniyetli hem de hızlı yapılması gerektiğinin altını çizen Karakelle, “Bu yüzden doğru makineler ile çalışmanız gerekiyor. 2011 yılında itibaren Hyster forklift kullanmaya başladık. Çolakoğlu Metalujide 8 adet 16 tonluk, 4 adet 32 tonluk ve 2 adet 3 tonluk forkliftimiz mevcut. Tabi bunun yanında Mardaş Limanında, Marport Limanında 40’a yakın ağırlıklı 3 ton olmak üzere Hyster forkliftimiz çalışmakta. Ayrıca İskenderun Limak Limanı’nda da yine Hyster’in 16 ve 32 tonluk ağır tonajlı forkliftleri ile 3 tonluk forkliftlerimiz de bulunmakta. Şu anda 100’ün üzerinde Hyster forklift bu ve diğer çalışmış olduğumuz tesislerde kullanılmakta. Liman işlerinin hepsinde zamana karşı yarışıyoruz. Bir forkliftin arızalanması, durması, iş kaybı bize ciddi zaman kaybettiriyor. İşlerimizin durmaması için Hyster’i tercih ediyoruz. Zorlu koşullarda yüksek performans ile çalışıyor ve çok memnunuz” diye konuştu.

Bize Ulaşın!