Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TSM GLOBAL’den Ankara’ya Büyük Yatırım

GLOBAL Turkey Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. yaklaşık 3.500 metrekare kapalı alana sahip satış, servis, yedek parça, show-room ve eğitim merkezinden oluşan yeni “Ankara Bölge Müdürlüğü” tesislerini düzenlenen törenle açtı.

Seçkin bir davetli grubunun katıldığı törende konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’nin iş ve inşaat makinaları alanında önemli bir merkez olduğuna dikkat çekerek, TSM GLOBAL’in yapmış olduğu bu önemli yatırımın öneminin altını çizdi. Yaşar bu yatırımla birlikte bölgenin de gelişmesine katkı sağlandığını hatırlatarak TSM GLOBAL’in başarılarının devamını diledi.

Törende hazır bulunan SUMITOMO Ekskavatörleri Genel Müdürü Akira Kato yaptığı konuşmada kökleri 16. yüzyıla dayanan Sumitomo’nun 1963 yılından bu yana ekskavatör ürettiğini belirterek tüm dünyada çevreci, verimli ve güçlü Sumitomo ekskavatörlerinin kullanıldığını ifade etti. Ankara’nın sektördeki önemine dikkat çeken Kato, “Ankara Bölge Müdürlüğü’nün müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetler açısından sektörde bir çok ilki gerçekleştireceğini ve müşteri memnuniyetine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Sumitomo’nun 2014 yılında aldığı stratejik karar ile Türkiye’yi çevre ülkeler için merkez üssü seçtiğini hatırlatan Kato, kısa zamanda elde edilen başarıların altını çizerek “Bu kısa zamanda yapılan bu yatırımla beraber tüm Türkiye yapılanmasını tamamladıkları için tüm TSM GLOBAL ekibini kutluyorum. Sumitomo’nun birinci ilkesi “güven”dir. Biz Türkiye’ye olan inancımızla yarattığımız bu güveni en iyi şekilde devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Törende konuşan TSM GLOBAL’in CEO’su Taner Sönmezer dünyanın önde gelen markalarını bir araya toplayarak büyük bir bölgesel güç olduklarını ve çok kısa sürede Türkiye yapılanmasını tamamladıklarının altını çizdi. “Bizler açısından çok önemli bir konumda olan ve sektörün kalbinin attığı Başkent Ankara’da böylesine önemli satış, servis, yedek parça, eğitim ve show-room’dan oluşan tesisimizi çok kısa sürede sizlerin hizmetine açıyor olmak bizler için çok mutluluk verici bir duygudur” diye konuşan Sönmezer, amaçlarının müşterilerine en iyi, hızlı ve kaliteli çözümleri 7/24 mantığı ile kesintisiz sunmak olduğunu söyledi.

Taner Sönmezer, “Böylesine özel bir günde sizlerle birlikte yarattığımız sinerjinin bizleri her zamankinden daha da fazla hedeflerimize kilitlediğini ve çok heyecanlandırdığını bilmenizi isterim. Ana hedefimiz; markalarımızı Türkiye’de ve komşu ülkelerde lider yapmaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen kurdele kesim töreni sonrası verilen kokteylle açılış programı devam ederken açılışa özel sergilenen Sumitomo, Hyster ve Ammann marka ürünler büyük ilgi gördü. Özellikle Sumitomo’nun Türkiye’ye ilk defa getirdiği yeni asfalt serme makinası HA90C modeli ile SH200 Hybrit ekskavatör modeli ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

RAKAMLARLA TSM GLOBAL ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Ankara İvedik OSB Melih Gökçek Bulvarı’nda yer alan TSM GOLBAL Ankara Bölge Müdürlüğü toplamda 3.500 m2 alan üzerine kurulmuş modern binasıyla dikkat çekiyor. Farklı büyüklüklerdeki 3 eğitim salonu özellikle satış sonrası hizmetler eğitimlerinde sıkça kullanılıyor. Aynı anda 8 iş makinasına servis hizmeti verebilen modern servis alanı, açık ve kapalı bölümü, iş güvenliği kuralları çerçevesinde dizayn edilen altyapısı ile müşterilerine hizmet veriyor. Tesis yüksek stok kapasitesine sahip yedek parça deposu ile de müşteri taleplerine anında cevap veriyor.

Bize Ulaşın!