Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

YANMAR Lastikli Yükleyiciler Türkiye‘de

TSM GLOBAL, Yanmar mini paletli ekskavatörden sonra Yanmar Mini Yükleyicileri de pazarın beğenisine sunuyor.

Yanmar Construction Equipment Şirketi, 1912 yılında temelleri atılan ve geçtiğimiz yıllarda 100. Yaşını kutlayan Yanmar Grup şirketleri içerisinde yer almaktadır. Yanmar Grup, endüstriyel motorlar, büyük deniz motorları, denizcilik motorları, tarım makineleri, iş makineleri, enerji sistemleri ve komponent sistemleri olmak üzere 7 ayrı iş kolunda faaliyet göstermektedir.

Yanmar‘ın mini iş makinelerindeki tarihi 1960‘lı yıllarda ilk mini paletli ekskavatörlerin üretilmesi ile başlamıştır. Günümüzde Yanmar, iş makinesi, traktör, deniz araçları, jeneratör motorlarında ve mini iş makinesi üretiminde dünyada ilk akla gelen markalardan birisi olarak tanınıyor.  Yanmar mini iş makinelerinin mucidi ve geliştiricisi olarak da bilinmektedir.

Dünyanın önde gelen iş ve istif makineleri markalarının Türkiye ve bölge ülkeleri temsilcisi olan TSM GLOBAL, Japon SUMITOMO Paletli Ekskavatörler ve Asfalt Sericiler, Amerikan HYSTER, depo, istif ve liman makineleri, AMMAN sıkıştırma ve asfalt makineleri temsilciliklerine geçtiğimiz yıl Japonya‘nın Mini İş Makineleri Devi Yanmar‘ı da eklemişti.

TSM GLOBAL, Yanmar iş makinelerinin Türkiye tek ve yegâne tedarikçisi ve satış sonrası hizmetler sağlayıcısı oldu. TSM GLOBAL, Yanmar‘ın 500 kilodan 10 tona kadar geniş bir ürün hattına sahip olan mini paletli ekskavatörlerini Türkiye pazarında satışına devam ediyor.

TSM GLOBAL şu günlerde Yanmar‘ın Mini Lastikli Yükleyicilerini de pazarın beğenisine sundu. İlk etapta V7 ve V8 modelleri Türkiye‘ye getirildi ve satışa sunuldu.

Mini Yükleyici Pazarının Yeni Yıldızları
Yanmar V7 ve V8‘in ortak özellikleri her ikisinin de Yanmar dizel motor ile güçlendirilmiş olması, hidrostatik yürüyüş sistemine sahip olması ve Z-bar tabir edilen bom kaldırma sistemi ile donatılmış olmalarıdır. Her iki model de 0,7 m3 ile başlayıp yukarıya doğru giden farklı işlere farklı ebatlarda kova seçeneklerine sahiptir. Standart hızlı otomatik ataşman değiştirme düzenekleri sayesinde sadece kova değil, forklift çatalı, süpürge gibi farklı pek çok hidrolik ve mekanik ataşman ile çalışabilmektedirler. V7 ve V8 mini lastikli yükleyiciler, 1,9 – 2,3 ton aralığında kaldırma kapasiteleri ve belden kırma ve arazi tipi şase yapıları ile dar alanlı ve bozuk zeminli her ortamda rahatlıkla çalışabilmektedirler. Düzlemsel yerleştirilmiş Yanmar motoru sayesinde, güç aktarımlarında kayıplar azaltılmış ve yakıt tüketimi minimum düzeye çekilmiştir. Her iki makine de tek bir hidrolik kumanda levyesi (joystick) ile kolayca kumanda edilebilmektedir. Hatta operatör hidrolik kumanda levyesi üzerinden makineyi ileri ve geri hareket ettirebilmektedir.

Yanmar mini lastikli yükleyicilerin bir özelliği olan diferansiyel kilit sistemi sayesinde kaygan zeminlerdeki yük altında lastiklerin boşa dönmesi (patinaj) problemi %100 ‘e varan oranda önlenebilmektedir. Böylece, sadece bozuk zeminlerde değil, kaygan ve yumuşak zeminlerde de etkili bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda lastikleri kesilmeye ve hızlı aşınmaya karşı korumak mümkün olmaktadır.

Mini lastikli yükleyiciler, pek çok ülkede mini paletli ekskavatörlerin tamamlayıcısı ve ekip arkadaşı rolünü üstlenmekte ve çalışma ortamlarında kullanıcıya esneklik ve hız sağlayarak, işlerin kolayca, güvenli ve çabuk bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Bize Ulaşın!