Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

YANMAR‘dan Yeni 6 Serisi

TSM GLOBAL‘in Türkiye ve çevre ülkelerdeki iş ortağı olduğu Japonya menşeili Yanmar Kompakt Makineler, yeni 6 serileri ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

TSM GLOBAL tarafından, 2016 yılından itibaren Türkiye pazarına sunulmakta olan Yanmar Mini ve Midi Ekskavatörler, Japonya‘da ve dünyada kompakt makine üretiminde üretim adedi ve teknoloji üstünlüğü olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde hızla gelişen kompakt makine pazarına yepyeni bir kalite getiren Yanmar, tüm dünyada büyük beğeni kazanan 6 serisi mini ve midi ekskavatör modellerini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Yanmar, endüstriyel ve deniz motorları üretiminde dünya çapında bilinen güvenilen ve geçmişi çok eskilere dayanan bir Japon markası. Japonya ve Avrupa‘daki fabrikalarında, endüstriyel ve deniz motorlarının yanı sıra, tarım makineleri ve kompakt iş makineleri üretimi yapan Yanmar,  Japonlara has uzun ömürlü ve yüksek kaliteli ürün üretme anlayışına sahip ürünleri ile dikkat çekiyor. Yanmar, tüm ürünlerinde yüksek verim ve ekonomik çalışma ilkesinden ayrılmıyor.

Dünya çapında üretim yapan pek çok makine üreticisine de motor sağlayan Yanmar, kendi markası ve kendi motoru ile üretmekte olduğu mini ekskavatörler ile çok uzun ve teknolojik keşifler ile dolu bir geçmişe sahip. Ekskavatör konseptinin en çok geliştirildiği coğrafya olan Japonya‘da ilk “gerçek sıfır kuyruk mini ekskavatör” ü Yanmar geliştirmiştir. “Gerçek sıfır kuyruk” demek, ekskavatör üst şasesi 360 derece dönüş yaparken, şasenin ön ve arka kısmının palet genişliği dışına çıkmadan dönüşünü tamamlayabilmesi olarak özetlenebilir. Bu avantaj sayesinde, mini ekskavatör, en dar ve kritik yerlerde bile, rahatlıkla çalışabilmekte ve diğer ekskavatörlerin giremediği yerlerde çalışabilmektedir.

Türkiye pazarında özellikle VIO17, SV18, SV26, VIO33, VIO38, VIO50, VIO57, VIO80, ve SV100 modelleri ile tanınan Yanmar kompakt ekskavatörler, şimdi yeni 6 serileri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Serinin ilk ürünü olan VIO57-6A bir önceki seriye göre tamamen yeni özellik ve kullanıcı dostu avantajlar ile birlikte üretilmiştir. Kompakt makinelerin ana bileşenlerinin birbirine çok yakın ve sınırlı bir alan içerisinde yerleştirilmiş olması, çalışma ortamlarının çoğunlukla dar ve kapalı alanlar olması nedeni ile özellikle zor koşullar altında hararet yapmadan çalışabilmeleri çok önemli bir avantaj olarak ortaya çıkmaktadır. İşte 6 serilerinde Yanmar, makinenin soğutma sistemi, hidrolik sistem kapasitesini ciddi oranlarda artırıp, soğutma dizaynını da değiştirerek, bu avantajı kullanıcılarına sunmaktadır.

Yanmar‘ı tüm dünyada bilinen ve aranılan marka yapan en önemli özelliği uzun ömürlü ve son derece düşük yakıt tüketen dizel motor teknolojisidir. Yanmar kompakt ekskavatörler, kullanıcılara saat ve mbaşına çok önemli miktarda yakıt maliyeti avantajı sunmaktadır. Genellikle kısa ve orta vadeli kiralama ve altyapı işlerinde kullanılan kompakt ekskavatörler için bu çok büyük önem arz etmektedir.

6 serilerindeki bir başka özellik ise, makinenin müthiş çalışma dengesidir. Kullanıcıların kompakt ekskavatörlerde vazgeçilmez olan en önemli istekleri yüksek koparma ve kazı gücü yanı sıra seri ve hızlı hareket edebilmeleridir. Yanmar‘ın yeni hidrolik sistemi ve yeni Yanmar motorundan aldığı yüksek güç, kullanıcıların bu isteğini en üst düzeyde karşılarken, makineyi de en zor koşullarda bile dengeli bir biçimde sarsılmadan çalıştırabilmektedir.

Yanmar 6 serileri farklı ataşman kullanımlarına hazır altyapıları ile de dikkat çekmektedir. Kompakt ekskavatörler farklı ataşmanlar ile bir altyapı veya bir kentsel dönüşüm projesinde pek çok işi tek başına yaparak, zamandan tasarruf ve yüksek verimle iş gücü avantajı sağlamaktadır. İşte Yanmar ‘ın üstün hidrolik sistem teknolojisi, farklı hidrolik güçler ve debiler gerektiren en karmaşık ataşmanlar için bile hazır bir altyapı sunmaktadır. Böylece, Yanmar sahipleri istedikleri zaman yeni ataşmanları rahatlıkla makinelerine monte ederek, projelerde üstünlük sağlayabilmektedir.

Bize Ulaşın!