Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Şehirler Ammann ile Daha Güzel

Konya’da faaliyet gösteren Tekbaş İnşaat yüksek performans ve verim için Ammann teknolojisi ve mühendisliğine güveniyor. Alt yapı, çevre düzenlemesi, parke taşı alanında faaliyet gösteren firma makine parkını Ammann silindirleri ile güçlendirdi.

Altyapı, yol, çevre düzenlemesi, yaya alanları, parklar ve parke araç ve yaya yolları gibi projeleri ile dikkat çeken Tekbaş İnşaat, yatırımlarına Ammann ile devam kararı aldı. Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tekbaş, teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirterek Ammann mühendisliğinin sağladığı avantajları kullanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Tüm dünya ile aynı anda son teknolojide bir makina kullanmak çok keyif verici. Teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak makinalarımızın da güncel teknolojide olması bizim için çok önemli” diye konuşan Ahmet Tekbaş Konya merkez ve ilçeleri ile civar illerde yürüttükleri çalışmaların yüksek kalitede yapılması gerektiğinin altını çizdi..

Ammann; Doğru Yatırım, Doğru Marka
Bir dünya markası olan Ammann yatırımı öncesi ciddi araştırma yaptıklarını dile getiren Ahmet Tekbaş, “Ammann kusursuz mühendisliğin uygulamaya geçmiş hali. Pek çok farklı marka denedik ama sonunda projelerimiz ile birebir örtüşen makinayı bulduk” dedi.

Tekbaş İnşaat olarak makine parklarına kattıkları ARX26-1, ARX40-2 ve ARX45-2 serisi yama silindirlerinin alım sürecinin kendileri için önemli olduğunun altını çizen Ahmet Tekbaş, pek çok alternatif arasından Ammann’ı tercih ettiklerini söyledi. Tekbaş, “Görüştüğümüz irili ufaklı bir çok makine satan firma oldu, hatta ikinci el makina satıcılarıyla bile yer yer iletişime geçtik. Ama projelerimiz şu anda o kadar kusursuz ilerliyor ki, bir risk alarak bu hızı yavaşlatmak istemedik. Stratejik bir karar vererek Ammann silindirlerini tercih ettik. İyi ki de sıfır Ammann makineler almışız. Gerek yakıt sarfiyatı gerek vuruştaki gücü, bizim doğru yolda olduğumuzu ispatlayan nitelikte” dedi.Bölgede bilinen bir firma olmanın avantajları kadar dezavantajlarının da bulunduğunu belirten Ahmet Tekbaş, “Bölge piyasası bizleri çok iyi bilir, yakından da takip eder. Bizlerin makinası durmuş, sorunları varmış diye bizlerden bahsedilmesini asla istemeyiz. İşimizdeki kusursuzluk, makinalarımızın mükemmel oluşundan geçer. Bu nedenle sıfır makine alarak aslında hem işimize hem gelecek projelerimize yatırım yapmış olduk” diye konuştu.

40 Yıllık Tecrübe ve Disiplin
Firmaları hakkında bilgi veren Ahmet Tekbaş, 1983 yılından bu yana alt yapı sektöründe faaliyet yürüttüklerini kaydederek “Günümüzde daha çok parke taş- bordür, beton ve betonarme boru, endüstriyel yapı elemanları ile müteahhitlik ve proje hizmeti vermekteyiz. Bizler işimizin aşkı ile üretim yaparken, yine kusursuz çalışmamız, daha güncel kalabilmemiz için ARGE ekibimiz de üstün çaba sarfetmektedir. Teknolojinin kullanımını da kendisinde sorumluluk hisseden bir anlayış ile faaliyet gösteren bir firmayız. Temel amaçlarımız ülkemizi şehircilik anlayışı daha da gelişmiş, bunun sonucunda kusursuz kentlerin inşa edildiği yapılaşma faaliyetlerinin yaygınlaşmasını sağlamak” şeklinde konuştu.“Saygınlığı İle Piyasada Yer Etmiş Bir Firmayız”

Firmalarının birinci önceliğinin saygınlıklarını korumak olduğunun altını çizen Tekbaş, “Ticareti herkes yapıyor. Layığı ile yapan yüzde kaçı derseniz %100’ünün olmadığını sizlere söyleyebilirim. Biz kendimizden sorumluyuz. Bu nedenle de hem ticari hayatımızdaki hamlelerimize hem de sosyal hayatımızdaki duruşumuza özen gösteriyoruz. Çevreye saygımız, geleceğe saygımız var. Bu nedenle ne boşa harcanacak zamana ne de israf edilecek malzemeye bizim iş hayatımızda yer yok! İşte bu bakış açısı ile ilimiz ve çevremiz gelişiyor. Bu sayede çevre kalitesi artıyor, Konya ilimiz daha yaşanılabilir hal alıyor” diye konuştu.

Ürün geliştirmeye verdikleri öneme dikkat çeken Tekbaş, “Son 10 yılda özellikle pandemi öncesi dönemde ürettiğimiz mühendislik ürünlerimizin Konya ilinde neredeyse ulaşmadığı nokta yok. Bu sayede okul ve üniversite yolları artık daha ulaşılabilir, hastane yolları daha konforlu, park ve bahçeleri daha yaşanılabilir standartlarda” dedi.“Konya’nın Bir Ucundan Diğer Ucuna Uzanan Ürün Yelpazesi”

Yaptıkları işin büyük önem taşıdığını ve ciddiyetle ele aldıklarının altını çizen Ahmet Tekbaş, “Üretilen ürünlerin ulaştığı noktada turizm var, eğitim var, sağlık var, ekonomi var dolayısı ile yaşam var, bizler önce insanlığa dolayısı ile gelecek nesillere bir değer bırakıyoruz. Her geçen gün belediye teknolojisi ve uygulama deneyimleri yeni boyutlar kazanıyor. Bizlerin ürettiği kaliteli bu ürünleri projelerine yer veren belediyeler, OSB’ler, inşaat firmaları, çevre ilçe köy ve kasabaları artık daha yaşanabilir altyapıya sahip. Yeni şehircilik anlayışı deneyimsiz belediyecilik faaliyetlerinden çok uzak. Artık teknolojiyi ARGE ile birleştirerek daha kusursuz çözümler sunan gelişime açık belediye anlayışı mevcut. Bu da bizim ürettiğimiz kusursuz ürünlerin değerlerini biraz daha değerli kılıyor” şeklinde konuştu.

Yatırımlar Devam Ediyor
Firma olarak yatırımlarına devam ettiklerini ve bunun kaçınılmaz olduğunu belirten Tekbaş, “Dünya değişiyor, gelişiyor. Bizler de bu devinime ayak uydurmak zorundayız. Bu sebeple yeni projelerimiz yeni faaliyetlerimiz her gün olacak ve olmaya da devam edecek. Nesilden nesile uzanmayı hedeflediğimiz ticari hayatımıza sürekli ivme kazandırarak gerek yeni projeler anlamında gerekse makine parkuru olarak yenilemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Teknolojiye ayak uydurmuş yenilikçi bir firmayız. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Makinaların her gün kendini yenilediğini dolayısı ile bizlerin de kendimizi yenilemek zorunda olduğunun farkındayız. Bir seri önceki makinaların şuandaki makinalar ile ciddi oranda yenilendiği görebiliyoruz” dedi.

Ammann’ın ülkemizde yürürlüğe giren yeni emisyon regülasyon kurallarına uygun çevreci teknolojilerine değinen Ahmet Tekbaş, “Yeni motor regülasyon yasaları ile daha yeşil bir gelecek bizleri bekliyor olacak. Bizler üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Herkes bizler kadar hassas olsa eminiz ki çok daha farklı noktalarda oluruz.

Atıklarımız bizlerin ayak izleri. Biz bu atık ve doğaya saldığımız gazların minimize olması adına Ammann yeni nesil silindirleri tercih ettik. Çevrenin korunmasına katkı sağladık. Diğer yandan hem kabin konforu hem daha az yakıt sarfiyatları ile bu denli büyük projelerimizdeki işletme maliyetlerimizdeki düşüş makinaların ilk haftasından itibaren hissedilmeye başladı. Elbette bir şirket maliyetleri azalır, karlılıkları artar ise yatırımlara devam etmemek için başka bir sebebi kalmaz. Yeni yatırımlar yeni istihdamlar demek” dedi.

ammann_yamasilindiri_

Hızlı ve Yerinde Çözüm

Makine parklarına kattıkları yeni seri Ammann ARX26-2, ARX40-2 ve ARX45-2 model dört adet yama silindiri için TSM GLOBAL satış ve satış sonrası hizmetler ekibine teşekkür eden Ahmet Tekbaş, süreç içerisindeki iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Geniş ürün yelpazesi ile TSM GLOBAL bizim için çok önemli bir partner. Uzun yıllardan beri süregelen bu birliktelik son aldığımız 4 asfalt silindiri ile daha da derinleşerek kuvvet kazandı. Bizler makine alımlarımız gerçekleştiğinde çok fazla kişiye danışmak yerine işinin uzmanı öz kişilere ulaşmayı tercih ediyoruz. Bu tercihlerimizden dolayı şu ana kadar yanılmadık, TSM GLOBAL de bizi yanıltmayan köklü firmalardan. Bu nedenle hem aldığımız projelerimiz sorunsuz tamamlamak hem de hızlı yol almak adına TSM GLOBAL ile istişareler ediyoruz. Bu yolda iyi bir yoldaş ve tecrübelerine güvendiğimiz bir danışman gibi. Bu devirde böylesini bulmak zor” şeklinde konuştu.“Satış Sonrası Hizmetlerden Memnunuz”

Ammann silindirlerin satış sonrası hizmetleri ile ilgili de yorumda bulunan Ahmet Tekbaş, duydukları memnuniyeti dile getirdi; “Çok şükür büyük bir sorun yaşamadık. Umarız yaşamayız da. Ama projelerimiz hızla devam ediyor. Bizler operatörlerimizin imkanları dahilinde uzun saatler projelere devam etmeye çalışıyoruz. E hali ile bakım aralıkları biraz daha normal firmalara göre sık olabiliyor. Fakat şu güne kadar bir sorun yaşamadık. Bizleri periyodik olarak arayan ziyaret eden ekipleri sayesinde makinalarımız saat gibi çalışıyor. Bizler sadece makine almadık. Aynı zamanda bir birlikteliğe kapı araladık.”

Daha önceki dönemlerde yaşadıkları sorunlara değinin ve sıkıntıları dile getiren Tekbaş, “Makinaların arızalarının olduğu geçmiş dönemlerimiz oldu. Servisini bulamadığımız, uzmanını tespit edemediğimiz bu dönemlerde çok fazla yatan makinalar ile baş başa kalma durumunda olduk. Artık o günler geride kaldı. İşin ehli bir takım var. Büyük markaların güvenini kazanmış bu denli büyük bir firmanın bizleri zorda bırakması durumu akıllara gelmiyor bile. Güveniyoruz, gerisi TSM GLOBAL’de” diye konuştu.

Ammann Bir Dünya Markası
Ammann’ı tercih etmelerindeki nedenlere de değinen Ahmet Tekbaş, “Yol yapı markası zaten çok yok. Bilinen güvenilebilir 3-5 marka var ya da yok. Amman bunların içindeki bizim en başarılı bulduğumuz, bizim bu alandaki işlerimize hitap eden marka diyebiliriz. Onlar da bizler gibi eski ve köklü bir marka. Bu sebeple de Amman’ı tercih ettik. Makinanın mühendisliğinin kusursuz oluşu ve operatör konforunun diğer markalara oranla daha yüksek oluşu da bizlerin tercihlerine ivme kazandırdı” dedi.

Ahmet Tekbaş sözlerini “Kullanılan malzemeler birinci sınıf. Bizler güneşin altında, asfaltın sıcağında, yer yer 70-80 derecelere varan sıcaklıkta bu makinaları kullanıyoruz. Tepeden tırnağa kullanılan malzemenin kalitesi gerçekten fark edilir düzeyde. Üst düzeyde bir kalite. Tam bir fiyat performans ürünü yapmışlar” şeklinde tamamladı.

Bize Ulaşın!