Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altyapı Projelerinde Tercih Yanmar

Şehir içi altyapı projelerinin vazgeçilmezi Yanmar mini ekskavatörler, Özkullar Elektrik tarafından da tercih edilen marka oldu.

Bursa’nın İnegöl İlçesi ve çevresinde altyapı, hafriyat, inşaat projeleri gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren Özkullar Elektrik, makine parkını Yanmar ViO50 ile güçlendirdi. İnegöl Yenimahalle’de sürdürülen elektrik alt yapı yatırımlarında yüklenici firma olan Özkullar Elektrik, bölgede özellikle altyapı projeleri ile tanınmakta. Geniş bir alanda yeni yapılaşmanın sürdüğü bölgede elektrik altyapısı yatırımları yanı sıra mevcut altyapının da güçlendirilmesi yapılmakta. Özkullar Elektrik projede hat kazımı ve döşemesi işlemini yapıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren firma sahibi Erhan Özkul, geniş bir alanda sürdürülen proje kapsamında 1 m ile 1.4 m arasında derinlikte tek ve çift tel hat döşediklerini belirterek, sözleşme kapsamında mümkün olan en kısa zamanda taahhütlerini tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Zamanın kendileri için önemli olduğuna işaret eden Erhan Özkul, makine parkının da bu anlamda doğru seçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Yeni Yatırımımız 5 Ton Sınıfı Mini Ekskavatör”
Daha önce farklı markalara ait mini makineler kullandıklarını kaydeden Erhan Özkul, “İşimiz gereği hızlı ve verimli çalışmamız gerekiyor. Daha önce farklı markalara ait mini makineler kullandık. Ancak bu yeni yatırım için araştırıp baktığımızda Yanmar’ın avantajlı ve iyi bir makine olduğunu gördük. Piyasadan da bu yönde olumlu görüşler gelince Yanmar’ı tercih ettik. Yeni yatırımımızda 5 ton sınıfı bir makine bizim faaliyet gösterdiğimiz iş kolu için doğru tonaj olacaktı ve biz de öyle yaptık. Yanmar ViO50 model sıfır kuyruk makine aldık” dedi. Makineden çok memnun olduklarını ifade eden Özkul, makine parkındaki diğer makinelerle kıyasladığında Yanmar’ın gücü, hızı ve kapasitesi ile önemli fark yarattığını kaydetti. “Makineden çok memnunum. Bekoloderdan daha hızlı, daha güçlü. Kazıda çok süper. Kazıda çok hızlı, manevrada çok hızlı” diye konuşan Erhan Özkul, makine ile gün boyu kazı yaptıklarını ifade etti. “Dolu kova ile armı toplayıp dönüş yaparken yürüyüş yapabiliyorsunuz” diyerek makine ile eş zamanlı iş yapmanın mümkün olduğunu söyleyen Özkul, bunun da işlerini çok hızlandırdığının altını çizdi.

Kazı Gücü İle Fark Yaratıyor
Erhan Özkul Yanmar ViO50’nin sıfır kuyruk olmasının kendileri için büyük avantaj olduğunu, yürüttükleri projelerde dar alanlarda, duvar diplerinde büyük kolaylık sağladığını ifade etti. Yükleme kapasitesine de değinen Erhan Özkul, “Havuz kasa, kırk ayak kamyonlara çok rahat yükleme yapabiliyorsunuz. 5 tonluk makine olmasına rağmen hiç sorun yaşamadan yükleme yapmak mümkün. Açıkçası ben bu kadar yüksek performans beklemiyordum. Gün boyu kazı ve yükleme yapıyoruz ve çok verimli. Kovayı fazlasıyla doldurduğumuz halde yüksek performans gösteriyor” dedi.

Erhan Özkul makinenin konforu, gücü, hızı ile kendilerini fazlasıyla memnun ettiğini söyleyerek “Kliması, görüş açısı, koltuğu, kullanımı çok süper. Biz çok memnunuz” diye konuştu.

Bize Ulaşın!