Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çim Zeminler Ammann ile Büyüyor

Ammann yol ve asfalt silindirleri çevreci motoru ve yüksek performansı ile peyzaj pazarının da tercih ettiği marka oldu. Türkiye’nin önde gelen çim saha üreticisi Çim Dünyası, üretim kapasitesini Ammann yama silindiri ile artırdı.

Çevreci motoru ile Ammann, karbon ayak izinizi küçültmeye yardımcı olur.

İzmir Torbalı’da bulunan 250.000 m2’lik çiftlikte hazır çim üretimi yapan Çim Dünyası Genel Koordinatörü Fahrettin Durmaz, yüksek kalitede üretim için doğru makine ve ekipman parkının kurulması gerektiğini söyleyerek firmaları hakkında bilgi verdi. Üretim kapasitesini Ammann’ın yeni seri tandem silindiri ARX23-1 modeli ile artırdıklarını söyleyen Durmaz, alışılagelmiş asfalt uygulamalarının dışında bambaşka bir zeminde aynı amaç için silindir kullandıklarını ifade etti. Durmaz “10 yıldır Çim Dünyası bünyesinde Genel Koordinatör olarak görev yapmaktayım. Torbalı mevkiinde üretimini yaptığımız çimlerimizi, İzmir başta olmak üzere 81 ile gönderiyor, gerektiğinde uygulama desteği sağlıyoruz. Kısa süre önce ihracatına da başladığımız çimlerimiz sayesinde Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, istihdam açısından olanaklarını iyileştiren bir şirket olmayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Durmaz; “Kötü Ürün Bizde Olamaz”

Gerek ürünler gerekse kullanılan ekipman olarak kaliteyi her zaman ön planda tuttuklarını ifade eden Fahrettin Durmaz, kalitenin kendileri için çok önemli bir kriter olduğun altını çizdi. Durmaz, “Firmamız, 5 ayrı üründe 15 yıldır müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi yürütmektedir. Bu memnuniyet, aynı zamanda gelecek satışlarımızın referansı olmaya devam edecek. Elde ettiğimiz ürünlerin Türkiye’nin dört bir yanında görmenin memnuniyetini yaşarken şimdi de yurtdışına hızlı bir start vermenin heyecanını yaşıyoruz. Bu ilkeler ile gelişimimizi sürdürmekteyiz. Bu sebeple, kalite anlayışımız hep yükselerek devam etmekte” dedi. Ürettikleri ürünlerin yaygın bir pazara ulaşmasında dijital teknoloji nimetlerinden yararlandıklarını söyleyen Durmaz, “Şu anda gelişen teknoloji ile İzmir’den, Ardahan’a kadar pek çok noktada ürünlerimiz görülmektedir ve bu kalitenin arkasındaki firma olmaktan ötürü de çok memnunuz. Sadece ürünlerimiz ile değil, ürettiğimiz ürünlerin uzun soluklu olabilmesi için tecrübelerimiz ile devam eden süreçlerimizde satış sonrası faaliyetlerimizin de önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Ürünlerin uygulama alanına iletilmesi ile başlayan bu süreç, uygulama ve bakım döngüleri ile devam etmekte. Sulama tekniklerinden kullanılan bakım malzemelerine kadar bir bütün olan bu süreçte kaliteden kaçınmak bazen sonun yaklaşmasını hızlandırmakta. Müşterilerimizin uygulama sonrası bakım süreçlerinde de yanında olmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Yatırımda Tercih Ammann

Çim Dünyası olarak yatırımlarını sürdürdüklerini ve ürün kalitesini artırma noktasında çalışmalarını devam ettirdiklerini söyleyen Fahrettin Durmaz, “Ammann silindirleri ile daha önce yollarımızın kesişmiş olmasını isterdik” dedi.

“15 yıldır bu sektördeyiz. 15. yılın sonunda TSM Global ile yollarımız kesişti. Keşke daha önce Ammann ile tanışabilseydik. Şu andaki başarılı konumumuz eminiz ki daha üst seviyelerde olabilirdi. Fark yaratan, hep önde olan bir makine. Bu sebeple başta satış ve satış sonrası kanalındaki arkadaşlara teşekkürlerimizi borç biliyoruz. Bir telefon kadar uzağımızda olduğunuzun farkındayız” diye konuşan Durmaz, Ammann silindirin performansından çok memnun kaldıklarını ve üretimin ilk günden itibaren olumlu etkilendiğinin altını çizdi.

Durmaz, “Saha verimliliğimiz ilk günden ciddi düzeyde arttı. Hem makine seriliği hem düşük yakıt sarfiyatı ile tesisin gün başı maliyetlerinin önceki dönemlere göre düştüğünü söyleyebiliriz. Sizler için farklı bir proje gibi gelebilir ama bizlerin işlerini çok hafifleten bir makine olduğunu söylemekten kendimizi alıkoyamayız” şeklinde konuştu.

Ammann; Çevreci, Konforlu, Verimli Makina

Yeni seri Ammann ARX23-1 tandem silindirlerin güçlü ve çevreci motoru, sürüş konforu sağlayan operatör platformu, geniş bacak boşluğu, rahat koltuğu, yumuşak kalkış ve duruş teknolojisi, düşük ses seviyesi, yüksek manevra kabiliyeti, düşük işletme ve bakım maliyetleri gibi daha pek çok özelliğini incelediklerini söyleyen Fahrettin Durmaz, “Bizlerin sahada uzun saatler çalıştığı gerçeği düşünüldüğünde operatörün yorulmuyor olması bizim için en önde gelen kriter oluyor. Makine bakımlarını kolay yapabilmek, kullanırken konforun maksimum düzeyde olması, makinanın manevra kabiliyetlerinin işimizi kolaylaştırması ve düşük yakıt sarfiyatı birleştiğinde tam anlamı ile bir “voltran” sağlanmış oluyor. Bu sebeple günün sonunda keyifli bir iş çıkarmak kaçınılmaz hale geliyor” dedi.

Ammann’ın çevreci motoruna işaret eden Durmaz düşük yakıt sarfiyatı yanında düşük emisyon değerlerinin de önemine değindi. Fahrettin Durmaz, “Bizler doğaya yeşili kazandırırken kullandığımız makine ile de çevreyi kirletemezdik. Bu sebeple de Ammann tercihlerimizi sağlarken makinanın karbon ayak izinin en düşük seviyelerde olması bizler için çok önemliydi” dedi.

Bize Ulaşın!