Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kompakt Makine Devi Yanmar ile Üretiminizi Artırın

Japon Yanmar kompakt paletli ve lastikli ekskavatör, lastikli yükleyici ve paletli damper taşıyıcıları ile üretim veriminizi artırırken, giderlerinizi azaltabilirsiniz..

Dünyanın önde gelen kompakt paletli ve lastikli ekskavatör, kompakt lastikli yükleyici ve paletli damper taşıyıcı üreticisi Japon Yanmar, yeni seri ürünleri ile pazarda büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Özel olarak geliştirilmiş yüksek verimli yeni nesil Yanmar motoru ile inanılmaz düşük yakıt tüketimi sağlayan Yanmar kompakt makineleri, çevre dostu emisyon değerleri ile de karbon salınımının azalmasına büyük katkı sağlıyor. Güçlü motorunu işlevsel tasarımı ile bütünleştiren Yanmar kompakt makineleri, sağlam tasarımı sayesinde zorlu koşullarda uzun yıllar hizmet verebiliyor.

Sağlam, Güçlü ve Pratik Lastikli Yükleyiciler
Yanmar V7, V80 ve V100 serisi lastikli yükleyiciler ileri teknoloji ve sağlam yapıları ile dikkatleri üzene çekiyor. Güçlü Yanmar dizel motoru ile düşük yakıt sarfiyatına sahip bu kompakt makineler, hidrostatik yürüyüş sistemi sayesinde kullanımı son derece pratik bir kullanım sunuyorlar. Yere paralel kaldırma özelliğine sahip bom T-kinematik bom ile forklift çatalları takılı olarak yükleme-boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Hidrolik kumandalı hızlı ataşman değiştirme aparatı ile pek çok farklı ataşmanı (hazneli süpürge, beko loder kovası, hafif malzeme kovası, yana deviren kova, tomruk ataşmanı, saman balya ataşmanı, kâğıt rulo ataşmanı, mekanik uzamalı vinç gibi) ile çalışabilmektedirler. V80 ve V100 mini lastikli yükleyiciler, 1,9-2,3 ton aralığında kaldırma kapasiteleri ve belden kırma ve arazi tipi şase yapıları ile dar alanlı ve bozuk zeminli her ortamda rahatlıkla performans gösterebilirler. Her iki model de tek bir hidrolik kumanda levyesi (joystick) ile kolayca kumanda edilebilmektedir.

Yanmar kompakt lastikli yükleyicilerin bir özelliği olan diferansiyel kilit sistemi sayesinde kaygan zeminlerdeki yük altında lastiklerin boşa dönmesi (patinaj) problemi %100 ‘e varan oranda önlenebilmektedir. Böylece, sadece bozuk zeminlerde değil, kaygan ve yumuşak zeminlerde de etkili bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda lastikleri kesilmeye ve hızlı aşınmaya karşı korumak mümkün olmaktadır.

Geniş Ürün Seçeneğine Sahip Kompakt Ekskavatör Yelpazesi
Dünya çapında üretim yapan pek çok makine üreticisine de motor sağlayan Yanmar, kendi markası ve kendi motoru ile üretmekte olduğu kompakt ekskavatörler ile çok uzun ve teknolojik yenilikler ile dolu bir geçmişe sahiptir. Kompakt ekskavatör konseptinin doğduğu ve en çok geliştirildiği coğrafya olan Japonya ‘da ilk “gerçek sıfır kuyruk mini ekskavatör” Yanmar tarafından geliştirmiş ve VIO olarak adlandırılmıştır. “Gerçek sıfır kuyruk” demek, ekskavatör üst şasesi 360 derece dönüş yaparken, şasenin ön ve arka kısmının palet genişliği dışına çıkmadan dönüşünü tamamlayabilmesi olarak özetlenebilir. Bu avantaj sayesinde, mini ekskavatör, en dar ve kritik yerlerde bile, rahatlıkla çalışabilmekte ve diğer ekskavatörlerin giremediği yerlerde çalışabilmektedir.

Özellikle tarım sektöründe ihtiyaç duyulan geniş ürün seçeneğini bir arada sunan Yanmar, 800 kilodan 12 tona kadar kompakt ekskavatörler üretmektedir. VIO serisi sıfır kuyruk modelleri ile palet dışına taşmayan kabin ve kanopili modellerin yanı sıra SV serisi arka ağırlıklı kabinli ve kanopili modelleri bulunmaktadır. Dozer bıçağı ile özellikle zemin sıyırma, gübre kürüme, toprak küreme gibi işleri kolaylaştırır. Özel patentli ve hafızalı silindir koruması ile dikkat çeken Yanmar kompakt ekskavatörleri, VIPSS hidrolik sistemin sağladığı uyum ve denge ile hızları üretimi yapmaktadırlar. Zorlu zeminlerdeki yüksek zemin tutuşunun yanı sıra yokuş tırmanma ve eğimli arazilerde çalışma performansı ile de dikkat çekmektedir.

Yanmar ‘ı tüm dünyada bilinen ve aranılan marka yapan en önemli özelliği uzun ömürlü ve son derece düşük yakıt tüketen dizel motor teknolojisidir. Yanmar kompakt ekskavatörler, kullanıcılara saat ve m3 başına çok önemli miktarda yakıt maliyeti avantajı sunmaktadır.

Yanmar ataşman kullanımlarına hazır altyapıları ile de dikkat çekmektedir. Kompakt ekskavatörler farklı ataşmanlar ile bir tarım işletmesinde, bahçede, serada, tarlada pek çok işi tek başına yaparak, zamandan tasarruf ve yüksek verimle iş gücü avantajı sağlamaktadır. İşte Yanmar ‘ın üstün hidrolik sistem teknolojisi, farklı hidrolik güçler ve debiler gerektiren en karmaşık ataşmanlar için bile hazır bir altyapı sunmaktadır. Böylece, Yanmar sahipleri istedikleri zaman yeni ataşmanları rahatlıkla makinelerine monte ederek, projelerde üstünlük sağlayabilmektedir.

Bize Ulaşın!