Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Taş ve Agrega Üretiminde Mükemmellik: SUMITOMO SH500LHD-7 MASS

SUMITOMO’nun yeni 7 serisi MASS tipi ağır hizmet ekskavatörler maden sektörünün ilk tercihi oldu..

Daha çevreci, daha düşük yakıt sarfiyatı ve çok daha yüksek verim hedefi ile Japon mühendislerce geliştirilen SUMITOMO’nun yeni 7 Serisi, ekskavatör teknolojisine yepyeni bir soluk getirdi. Yüksek yakıt verimi, sağlam tasarımı ve düşük işletme maliyeti ile dikkat çeken SUMITOMO’nun ağır hizmet modeli SH500LHD-7 serisi, özellikle madencilik alanında tercih edilmekte. Mükemmel tasarımı ile pek çok yeniliği bir araya getiren SUMITOMO SH500LHD-7 modeli, güçlü ve çevreci yeni SPACE 5 Alpha kontrol sistemi ile daha önceki seriye göre çok daha düşük yakıt sarfiyatı sunuyor.

Güçlü ve Akıllı Hidrolik Sistem
SUMITOMO SH500LHD-7 Serisi, SHIS Alpha Akıllı Hidrolik Sistemi, makineniz değişken güç ihtiyacınızı maksimum verimle sağlıyor. Yeni kontrol sistemi ile hidrolik sistem kullanım modu ayarınıza göre en yüksek performansı size sunuyor. SUMITOMO’ya özgü geliştirilen Spool Strok Denetimi (SSC), Bom Aşağı Enerji Tasarrufu (BES), Otomatik Enerji Tasarrufu (AES), Pompa Geçişinde Düşüş (PTR), Rölantide Motor Kapatma ve Otomatik Rölanti (Idle Shut Down & Auto Idle) özellikleri bu yeni seride daha da geliştirilerek verimleri artırıldı. Bu özelliklere ek olarak ise yeni Özel Kontrol Valfi, Arm Aşağı Enerji Tasarrufu gibi özelliklerle de makinenin verimi katlanıyor. Özellikle SUMITOMO için özel olarak geliştirilen SHIS Alpha Akıllı Hidrolik Sistemi’nin ilerici tasarımı ve sağlam yapısı ile maden ocaklarının ihtiyacı yüksek güç sunuluyor.

Hızlı, Güçlü, Sağlam Tasarım
Başta madencilik sektörü olmak üzere ağır şartlarda çalışan kullanıcılar için SUMITOMO 7 serisinde tüm modeller ağır hizmet tipi ekipman ve komponentler ile donatıldı. Yeni 7 Serisi artırılan güç ve performansın yanı sıra bir önceki seriye göre çok daha yüksek hıza kavuştu. Daha önce SP ve H modunda yakalanan makine çevrim hızı yeni 7 Serisi ile A modunda bile karşılanır hale geldi. Bu yüksek hız ve verimlilik, makinenin çok daha düşük yakıt sarfiyatı ile çok çok daha yüksek hızlarda çalışması anlamına gelmekte. SUMITOMO 7 Serisi ayrıca geliştirilen yeni tasarımı ile arm ve bom yapısını da yeniledi. Çok daha yüksek stres direnci ve dayanımı ile serinin tamamı HD (ağır hizmet) olarak üretilmekte. SUMITOMO bu özelliği ile de standartları değiştirdi. Yeni 7 Serisinin yenilenen arm-bom yapısı, artırılan kalınlık ölçüleri, iç yapısında yapılan yenilikler ile benzersiz bir seviyeye çıkarılmış oldu. SUMITOMO SH500LHD-7 modeli de bu özellikleri sayesinde ağır hizmet koşullarına tam uyum sağlarken, maden ocaklarındaki zorlu çalışma şartlarında mükemmel performans gösteriyor.

Yere Daha Sağlam Basın
SUMITOMO SH500LHD-7 güçlendirilen yürüyüş sistemi, önceki seride kullanıcılar tarafından bilinen ve rakiplerine fark atan alt takımları çok daha dayanıklı ve dengeli yaptı. Güçlendirilen koruma ve kapaklar, artırılan hidrolik kapasite gibi pek çok geliştirme ile kusursuz hale getirilen SUMITOMO SH500LHD-7 alt takımları, özellikle zorlu zeminlerde çalışan kullanıcıların beklentilerinin de ötesinde bir performansı garanti ediyor. Maden ocaklarındaki sert, dengesiz ve aşındırıcı zeminde ihtiyaç duyulan sağlamlık ve stabilite performansı ile dikkat çeken SH500LHD-7, uzun şase avantajı ile daha dengeli çalışıyor.

Ağır Hizmet İçin Geliştirildi
SUMITOMO tarafından ağır hizmet çalışma şartları için geliştirilen SH500LHD-7 serisi, özellikle ekstra güçlendirilen arm-bom yapısıyla dikkat çekiyor. SH500LHD-7’nin yenilenen bom-arm tasarımı çok daha yüksek verimle çalışmasını sağlarken, bom ve armda %38’e varan kalınlaştırma ile stres direnci daha da artırılmış oldu. Yine %8 oranında artırılan pin çapı ve ekstra güçlendirilen bağlantı noktaları ile SH500LHD-7 gücüne güç katarak daha da sağlamlaştırılmış oldu.

Konfor ve Güvenlikte Öncü
Konfor ve güvenlik konusunda ödün vermeyen SUMITOMO, yeni 7 Serisinde de bu geleneğini bozmadı. Özel olarak tasarlanan ve entegre ROPS – FOPS koruma sunan yeni 7 Serisi operatör kabini, geniş görüş açısı ve ferah ortamı ile rakiplerine fark atıyor. Mükemmel izolasyona sahip kabinde operatörün konforu için geniş ayak mesafesi, yatar pozisyon alabilen su geçirmez koltuk, geniş ekranlı Türkçe menülü kontrol paneli, erişimi kolay joyistikler, güçlü klima, üst koruma, geri ve yan görüş kameraları gibi daha pek çok özellik bir arada sunuluyor.

Özel led aydınlatmalar ile iş güvenliği ve görüş için avantaj sağlayan SUMITOMO 7 Serisi, kabine giriş çıkıştaki kolaylığı ile operatörlerin günlük rutinlerini daha konforlu hale getiriyor. Yıkanabilir zemin, açılır ön camlar, güneşlik, saklama gözleri gibi daha pek çok detayı barındıran SUMITOMO 7 Serisi kabini standartların ötesinde bir kalite sunuyor..

“1985 yılından bu yana sektördeyim. Kömür ocaklarında ve taş ocaklarında uzun yıllar çalışma tecrübem var. Daha önce 70 tonluk ve 35 tonluk SUMITOMO kullandım. Makine çok güzel. Yakıtı da çok güzel yüke girişi de çok güzel. Koparması, malzeme yüklemesi, hızı çok güzel. Günde 10 saat çalışıyoruz ve konforu çok iyi. Çok rahat bir makina. Kliması çok iyi, koltuğu çok güzel. Ayarlanabilen bir koltuğu var. Kolçakları ayarlayabiliyorsunuz. Kameraların kullanımı çok iyi. Güvenli, konforlu çalışıyorsunuz. Bakım ve temizliği çok kolay. Ters fan özelliğini kullanarak radyatörleri temizliyoruz. Bu bizim için büyük kolaylık. Yine aynı şekilde öğle paydosunda makineyi bırakıyoruz ve kendi kendine soğutma yaparak motor duruyor. Tüm bunlar çok güzel, çok iyi bir makine”

“Hızı, dönüşü, koparma gücü çok iyi. Kova toplaması, boşaltması çok hızlı. Yakıt tüketimi düşük, bu bizim için çok büyük avantaj. Dengeli bir makine, görüş açısı çok iyi. Kameraların kullanımı çok rahat. Kabin konforu için söylenecek bir şey yok çok iyi. Sıcak bir bölgede çok tozlu ortamda çalışmamıza rağmen kliması, kabin içi konforu çok iyi. Çalışması rahat, güvenli. Gücü, hızı, kazı ve sökü gücü ile operatörü üzmeyen iyi bir makine. Çok memnunuz”

“Önceki seri makineyi de kullandım. Kullanım açısından, operatör rahatlığı bakımından her türlü sıkıntısız bir makine. Kullanımı çok rahat, operatörü yormayan bir makine diyebilirim. Ben sabah 8’de marşa basıp akşam kadar çalışan bir operatörüm. Akşam makineden indiğimde herhangi bir yorgunluk hissi yok. Genelde zaten kaliteli ve kullanıma açısından rahat bir makine. Gerek ön cam zırhı gerek tavan zırhı olarak her türlü güvenli. Yakıt tüketimi bir önceki seriye göre çok düşük. Yeni adbule sistemli motorun kullanım açısından bize bir yükü yok. Koparma olarak da tuttuğunu koparan bir makina. Tonajına göre gayet seri ve verimli bir makina. Yani söylenebilecek olumsuz hiçbir şey yok. SUMITOMO’yu tebrik ediyorum.”  

Bize Ulaşın!