Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Yanmar Mini Ekskavatör ile Çalışmak Çok Rahat”

Çanakkale’de faaliyet gösteren Tezcan Hafriyat, makine parkını Yanmar SV60-6B serisi mini ekskavatörle güçlendirdi. Firma sahibi Turgay Tezcan; “Yanmar mini ekskavatörlerle çalışmak hem rahat hem keyifli”

Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden birisi olan Çanakkale ve çevresinde altyapı, hafriyat, inşaat, çevre düzenlemesi, belediye hizmetleri, park ve bahçe projeleri gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren Tezcan Hafriyat, makine parkını Yanmar’ın 6 ton sınıfı mini ekskavatör modeli SV60-6B yatırımıyla güçlendirdi. 30 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren firma sahibi Turgay Tezcan, değişen ihtiyaçların yeni teknolojiler ile karşılandığını bu noktada da Yanmar mini ekskavatörlerin doğru bir tercih olduğunu kaydetti. 2005 yılından bu yana Tezcan Hafriyat Ltd. Şti. olarak devam eden çalışmaları hakkında bilgi veren Turgay Tezcan, “Bölgemiz büyüyen, gelişen bir bölge ve buna bağlı olarak da ihtiyaçlar, talepler artıyor. Gerek Çanakkale Merkez gerek yakın ilçeler olsun geniş bir iş potansiyeline sahip. Elbette bu iş potansiyeli kaliteli hizmet, doğru çözümler istiyor. Tezcan Hafriyat olarak da biz bunu sağlıyoruz. Doğru yatırımlar yapıyor, makine parkımızı geliştiriyor ve pazarın taleplerine cevap veriyoruz. Firmamız sahip olduğu makine parkı ile 2005 yılından bu yana bölgede temel kazımı, tarımsal alanlara su altyapı ulaştırılması, zaman zaman şehir içlerinde doğalgaz ve altyapı işleri gibi konularda hizmet vermekteyiz” diye konuştu.

Dünyanın Bildiği Marka
Makine yatırım kararı aldıkları dönemde özellikle kompakt makine ihtiyacının yüksek olduğunu gördüklerini belirten Turgay Tezcan, “Bekoloder kullanımı oldukça maliyetli. Bu nedenle yeni bir makine arayışına girdik. Bizim işletme maliyetlerimizi düşürecek, daha az masrafla daha çok iş yapabileceğimiz bir makine arayışı. Geçmiş tecrübelerimize dayanarak 6 ton sınıfı mini ekskavatöre karar verdik” dedi. Turgay Tezcan Yanmar markası tercihleri ile ilgili daha sonraki süreci ise “Kazı gücü yüksek, uzun erişim imkanı sunan, kamyon yüklemesi yapabilecek, hızlı, güçlü, şehir içinde de çalışabilecek, sorunsuz ve bir o kadar da verimli bir makine almamız gerekiyordu. Biz de bu yönde araştırma yaptık. Gerek pazardan aldığımız bilgiler gerek servislerden, eşimizden dostumuzla yaptığımız görüşmeler neticesinde dünyanın tanıyıp bildiği marka olan Yanmar’da karar kıldık” şeklinde özetledi.

“Az Yakıt Çok İş”
Yanmar markasını seçerken pek çok kritere baktıklarını belirten Turgay Tezcan, “Yanmarı oturup analiz ettiğimizde, rakiplerine göre daha çok beğendik. Birincisi uzun bomlu olması. İkincisi de koparma gücünün diğer emsallerinden daha yüksek olduğunu gördük. Yanmar bizim bölgede çok tanınan bir makina da değil aslında. Ancak gezdik, gittik çalışanlarla konuştuk. Bomu uzun, adeta bizdeki 13 ton sınıfı makine gibi, bir kamyonu yerden yükleme yapabiliyor” dedi.

Makinenin kullanımı kolay, rahat bir makine olduğunu belirten Tezcan, sıcak bir bölgede çalışmalarına karşın klimanın yeterli olduğunu söyledi. Tezcan, “Kabin içi konforlu. Koltuk havalı. Arka kamerasının olması, görüş açısının çok güzel olması büyük avantaj. Klimanın performansı ve konumlandırması çok iyi. Mini makinalarda bakım sıkıntılı oluyor ama bunun dizaynı çok iyi. Hem çelik hem kauçuk palete uygun olması mesela büyük avantaj. Biz kauçuk paletli aldık, sonra çelik palete dönüştürdük” şeklinde konuştu.

Makinenin gücüne ve yakıt performansına da değinen Tezcan, “Ön bıçağı çok kuvvetli. Ayrıca yakıt performansı çok iyi. Az yakıt çok iş yapması bu makineyi tercih etmemizde önemli bir etken. “Az yaktı çok iş” de bizim işimizin felsefesi. Bu anlamda biz çok memnunuz” dedi. “Şu an ikinci makineyi düşünmekteyiz. Bu 6 ton sınıfı makinenin yanına 2 ton sınıfı yine bir Yanmar makine alacağız. Bunu almamız sebebi kesinlikle koparma gücü ve uzun bomlu olmasıydı, yeni alacağımız makineden de memnun kalacağımızdan şüphemiz yok” diye konuşan Turgay Tezcan, Yanmar markasının hem satış hem satış sonrası ile yanlarında olduğunun altını çizdi.

Bize Ulaşın!