Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gücünü Ve Yakıt Tasarrufunu Gördükten Sonra SUMITOMO’yu Tercih Ettik

Sumitomo ekskavatörlerini tercih eden ve daha önce iki dönem TÜMMER (Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği) Başkanlığı da yapan Selahattin Onur, “Mermer sektörünün gelişmesi için dünya pazarlarına yayılmak, nihai üretime odaklanmak ve markalaşmak gerekiyor” dedi.

1997 yılında Antalya’nın Finike İlçesi’nde kurulan Onur Mermer, üç adet limra ve bir adet bej taşı ocağıyla faaliyetlerini sürdürüyor. 2006 yılında 6.000 metrekare alana kurulu fabrikasını faaliyete geçiren firma ekskavatör grubunda ise Sumitomo’yu tercih ediyor. Ocaklardaki makine parkı hakkında bilgi veren Onur, “Toplam 14 adet iş makinemiz bulunuyor. Bunların 5 adedi ekskavatör, 5 adedi lastikli yükleyici ve 4 adedi de belden kırma kamyon. Ekskavatör parkımız Sumitomo marka olup SH480LHD-5 ve SH370LHD-5 model makinelerden oluşmaktadır” dedi.

İyi bir iş makinesinin pek çok özelliği bir araya getirmesine değinen Selahattin Onur, “Mermer sektörü için yükleyici grubunda ataşmanı en sağlam olan makine iyi makine demektir. Ekskavatörde ise önceliklerimiz dayanıklılık ve güç. Mermer sektöründe 45-50 tonluk bir makine, eğer çok yürümeyecekse ideal bir makinedir” şeklinde konuştu.

Sumitomo ekskavatörlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Onur, “İlk Sumitomo marka makinemizi yaklaşık 7-8 sene önce almıştık. Son iki makineyi almadan önce başka markalarla kıyasladık. Gücünü ve yakıt tasarrufunu gördükten sonra Sumitomo’yu tercih ettik. Şu ana kadar makinelerimizde herhangi bir arızadan dolayı duruş olmadı, servis hizmetinden de memnunuz” dedi.

Mermer sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Selahattin Onur, sektörü sadece blok mermer satışından ibaret olarak görmemek gerektiğini, blok satışının yanı sıra üretim, mevcut pazarların dışına çıkmak ve markalaşmanın da ne denli önemli olduğunun altını çizdi.

Şantiye Şefi; “Yakıt Avantajı ve Serilik Önemli”
Onur Mermer’in Şantiye Şefi Bekir Erdaş da Sumitomo ekskavatörlerin gösterdiği performans ve satış sonrasının kalitesine değinerek duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bekir Erdaş Sumitomo ekskavatörlerin düşük yakıt sarfiyatına dikkat çekerken seri çalıştıklarının üzerinde durdu. Erdaş “Sumitomo almaya iki sene önce karar verdik. Sumitomo’da bizim için en önemli noktalar yakıt avantajı ve serilik. Her saat her makinenin yakıt verilerini takip ediyoruz. Özellikle bu ocağımızda çalışan SH480LHD-5, 49 ton sınıfına göre yakıt konusunda bir hayli avantajlı. Saatte ortalama 29 litre yakıt sarfiyatı var. Bu makine riper, kırıcı, panter ve kovayla çalışıyor. Bu tonajdaki başka bir makine saatte en az 34-35 litreyi bulur. Sumitomo’nun yedek parçası da kolay bulunabiliyor. Bu konuda servis hizmetiyle ilgili de herhangi bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Bize Ulaşın!