Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sınırsız İlerleme, Sonsuz Yenilik: Yeni SUMITOMO 7 Serisi

Yepyeni tasarımı, daha az yakıt tüketip daha yüksek güç üreten motoru, yepyeni akıllı hidrolik sistemi ile SUMITOMO 7 Serisi Türkiye’de.

Daha çevreci, daha düşük yakıt sarfiyatı ve çok daha yüksek verim hedefi ile Japon mühendislerce geliştirilen SUMITOMO’nun yeni 7 Serisi, ekskavatör teknolojisine yepyeni bir soluk getiriyor. Mükemmel tasarımı ile pek çok yeniliği bir araya getiren SUMITOMO 7 Serisi, çevreci Stage 5 serisi motoru ile Türkiye’deki yeni emisyon standartlarını karşılıyor. Özel olarak tasarlanmış yeni SPACE 5 Alpha motor sistemi ile daha önceki seriye göre %15’e varan oranlarda düşük yakıt sarfiyatı sunan SUMITOMO 7 Serisi, karlılığınızı artırıyor. SPACE 5 Alpha motor sistemi, düşük devirlerde yüksek güç üretirken, bakım maliyetlerinizi de aşağı çekiyor.

Kendini Temizleyen Uzun Ömürlü Sistem

SUMITOMO Space 5 Alpha motoru, tamamen yenilenmiş sistemi ile hem DPD filtre sistemi hem de SRC filtre sistemi kullanıyor. Özel olarak tasarlanan motor seramik filtrenin de içinde bulunduğu DPD sistemi ile ön temizliği yapıp motor verimini artırarak çiy yakıt salınımını önlerken, ardından SRC sistemi ile kimyasal reaksiyonla emisyon salınımı neredeyse sıfırlanıyor. Sistem sürdürülebilir işletme ve yüksek verim üzerine tasarlandığı için kendini temizleme, uzun bakım aralığı, uzun ikmal aralığı gibi pek çok avantajı da beraberinde sunuyor.

Akıllı Hidrolik Sistem

SUMITOMO 7 Serisi, SHIS Alpha Akıllı Hidrolik Sistem ile inanılmaz yüksek verim ve performans parmaklarınızın ucunda. Geliştirilen bu yeni sistem ile makineniz değişken güç ihtiyacınızı maksimum verimle sağlıyor. Yeni elektronik kontrol ile hidrolik sistem kullanım modu ayarınıza göre en yüksek performansı size sunuyor. SUMITOMO’nun önceki serisinde bulunan ve SUMITOMO’ya özgü geliştirilen Spool Strok Denetimi (SSC), Bom Aşağı Enerji Tasarrufu (BES), Otomatik Enerji Tasarrufu (AES), Pompa Geçişinde Düşüş (PTR), Rölantide Motor Kapatma ve Otomatik Rölanti (Idle Shut Down & Auto Idle) özellikleri daha da geliştirilerek verimleri artırıldı. Bu özelliklere ek olarak ise yeni Özel Kontrol Valfi, Elektronik Kontrol Sistemi, Arm Aşağı Enerji Tasarrufu gibi özelliklerle de makinenin verimi katlanıyor. Özellikle SUMITOMO için özel olarak geliştirilen SHIS Alpha Akıllı Hidrolik Sistemi’nin ilerici tasarımı ve sağlam yapısı ile kullanıcıların pompa performans ve verimine ilişkin tüm sorunları kalıcı olarak çözülmüş oldu.

Ağır Hizmet Arm ve Bom Tüm Modellerde Standart

SUMITOMO ekskavatörler yeni 7 Serisi ile artırılan güç ve performansın yanı sıra bir önceki seriye göre inanılmaz bir hıza kavuşturuldu. Daha önce SP ve H modunda yakalanan makine çevrim hızı yeni 7 Serisi ile birlikte A modunda bile karşılanır hale geldi. Bu yüksek hız ve verimlilik, makinenin çok daha düşük yakıt sarfiyatı ile çok çok daha yüksek hızlarda çalışması anlamına geliyor. SUMITOMO 7 Serisi ayrıca geliştirilen yeni tasarımı ile arm ve bom yapısını da yeniledi. Çok daha yüksek stres direnci ve dayanımı ile serinin tamamı HD (ağır hizmet) olarak üretilmekte. SUMITOMO bu özelliği ile de standartları değiştirdi. Yeni 7 Serisinin yenilenen arm-bom yapısı, artırılan kalınlık ölçüleri, iç yapısında yapılan yenilikler ile benzersiz bir seviyeye çıkarılmış oldu.

Yere Daha Sağlam Basın

Yeni 7 Serisinde güçlendirilen yürüyüş sistemi, önceki seride kullanıcılar tarafından bilinen ve rakiplerine fark atan alt takımları çok daha dayanıklı ve dengeli yaptı. Büyütülen makara çapları, güçlendirilen koruma ve kapaklar, artırılan hidrolik kapasite gibi pek çok geliştirme ile kusursuz hale getirilen SUMITOMO yeni 7 Serisi alt takımları, özellikle zorlu zeminlerde çalışan kullanıcıların beklentilerinin de ötesinde bir performansı garanti ediyor.

Konfor ve Güvenlikte Öncü

Konfor ve güvenlik konusunda ödün vermeyen SUMITOMO, yeni 7 Serisinde de bu geleneğini bozmadı. Özel olarak tasarlanan ve entegre ROPS – FOPS koruma sunan yeni 7 Serisi operatör kabini, geniş görüş açısı ve ferah ortamı ile rakiplerine fark atıyor. Mükemmel izolasyona sahip kabinde operatörün konforu için geniş ayak mesafesi, yatar pozisyon alabilen su geçirmez koltuk, geniş ekranlı Türkçe menülü kontrol paneli, erişimi kolay joyistikler, güçlü klima, üst koruma, geri ve yan görüş kameraları gibi daha pek çok özellik bir arada sunuluyor. Özel led aydınlatmalar ile iş güvenliği ve görüş için avantaj sağlayan SUMITOMO 7 Serisi, kabine giriş çıkıştaki kolaylığı ile operatörlerin günlük rutinlerini daha konforlu hale getiriyor. Yıkanabilir zemin, açılır ön camlar, güneşlik, saklama gözleri gibi daha pek çok detayı barındıran SUMITOMO 7 Serisi kabini standartların ötesinde bir kalite sunuyor.

Bize Ulaşın!