Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TSM GLOBAL Mermer Çözümleri ile Fark Yaratıyor

Mermer sektörünün ihtiyacı yüksek kapasite ve güçte sürdürülebilir üretim çözümleri sunan TSM GLOBAL, yeni seri ürünleri ile dikkat çekiyor..

Dünyanın önde gelen markalarını tek çatı altında toplayan TSM GLOBAL, Japon Sumitomo ekskavatörlerinin yeni 7 serisi ürün hattı ile mermer sektörünün ihtiyaçlarına cevap veriyor. Mermer ocaklarında Sumitomo’nun yeni 7 serisi SH360LC-7, SH380LHD-7, SH500LHD-7 MASS ve SH520LHD-7 MASS modelleri en çok tercih edilen modeller olarak ön plana çıkıyor. Sumitomo’nun bu yeni serisinde 36 ton ile 52 ton aralığındaki modeller tercih edilirken, sektörün bir diğer tercih ettiği ürün grupları ise mermer fabrikaları ve limanlarda çalışan Hyster marka forklift ve istif makinaları olarak karşımıza çıkıyor. TSM GLOBAL ürün yelpazesinde bulunan ve özellikle mermer fabrikalarının tercih ettiği bir diğer marka ise Yanmar mini yükleyicileri. Yanmar lastik tekerlekli mini yükleyiciler, mermer fabrika iç ve dış alan, istif, taşıma, pasa bertaraf ve fabrika saha temizliği konularında vazgeçilmez makineler olarak üretim süreçlerine kaktı sağlıyor.

Güçlü ve Çevreci Teknoloji

Sumitomo’nun yeni 7 serisi güçlü ve çevreci motoru, verimliliği artırılmış hidrolik pompa ve “Sumitomo Akıllı Hidrolik Kontrol Sistemi” (SIHIS) teknolojisi ile birleşmekte, yüksek güç, verimlilik, performans, serilik ve kullanım kolaylığı sunan ekskavatörleri mermer ocaklarında üretimi daha karlı hale getiriyor. Emisyon değerlerini düşüren bu çevreci motorlar, Sumitomo ekskavatörlerde yakıt verimliliği için geliştirilen teknolojiler sayesinde ton başı maliyetler daha da aşağı çekiyor. SSC (Piston Strok Denetimi) sistemi sayesinde ağır iş çalışması esnasında motor yükü azaltılmış, PTR (Pompa Geçişinde Düşüş) teknolojisi ise pompa debi gereksinimi ani pompa yükü ile azaldığında motor yükünü düşürmektedir. Rölantide motor kapatma özelliği ile makine ayarlanan bir süre hareket etmemesi durumunda motoru otomatik olarak durdururken otomatik rölanti özelliği ise levyeler boş konuma alındıktan sonra 5 saniye süreyle motorun rölantide devam etmesini sağlamaktadır. AES (Otomatik Enerji Tasarrufu) teknolojisi ise düşük motor yükü algılandığında buna bağlı olarak motor devrini düşürmektedir. BES (Bom Aşağı Enerji Tasarrufu) teknolojisi ile ise bom indirildiğinde ve büyük yağ debisi gerektirmeyen dönüş çalışmalarında motor hızı düşürülmüştür. Geliştirilen bu sistemler yüksek verimle iş üretmeyi sağlayan SP, H ve A modları fonksiyonları ile birleşerek operatörün çok hızlı ve konforlu şekilde kazı, sökü, blok devirme, taş sürüme ve yükleme yapmasına imkan sunmaktadır. Ekstra güçlendirilmiş MASS ve ağır hizmet tipi bom ve arm yapısı sayesinde Sumitomo ekskavatörler özellikle ripper ile çalışmalarda yüksek performans göstermektedir. Ekstra güçlendirilen bom ve arm yapısı çalışma esnasında daha düşük vibrasyon oluştururken; yüksek stres direnci de makinenin en zorlu yüklerde bile rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Ağır Hizmet Tipi Uzun Ömürlü Alt Takım

Sumitomo yeni 7 serisi ekskavatörlerin özel ısıl işlem görmüş ve güçlendirilmiş yürüyüş takımları, zırhlı yapısı ile ekstra koruma sağladığı gibi daha fazla sayıda ve daha büyük çapa sahip olan makaraları sayesinde daha seri hareket kabiliyeti sunmaktadır. Sumitomo’nun özel dizayn edilmiş ve geliştirilmiş kabini ise operatöre mükemmel koruma, konfor ve görüş açısı sunmakta, uzun çalışma saatleri boyunca verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Yine mermer fabrikalarının vazgeçilmez yeni nesil çözümlerinden biri de Yanmar mini lastikli yükleyiciler. Bozuk satıhlardaki üstün hareket kabiliyeti yanı sıra fabrika iç ve dış alan istifleme, taşıma, temizlik özellikleri ile dikkat çekmektedir. Yanmar lastikli yükleyiciler standart sök-tak özelliği, kova, forklift çatalı, süpürge, pasa kovası ve vinç ataşmanları ile farklı pek çok işi yapabilmektedirler. Belden kırma özelliği ve kompakt yapısı ile tüm dar alanlara girebilen Yanmar lastikli yükleyiciler ve manevra kabiliyeti ile istifleme kapasitesini artırmaktadır.

Yeni Emisyon Değerleri ile Daha Yeşil Bir Dünya

Sumitomo’nun yeni 7 serisi ekskavatörleri denenmiş ileri teknolojisi ile emisyon değerlerini düşürürken yüksek performans sunuyor. Sistem tamamen güvenilir ve yüksek verimle çalışan iki aşamalı filtre yapıyor. ATS olarak adlandırılan bu sistem ilk önce DPD adı verilen DOC ve DPF hücrelerini içeren filtrasyonu yapıyor. Ardından Üre SCR denilen SCR ve DPD sistemlerinden oluşan ikinci aşama geliyor. Bu yüksek filtrasyon ile çevre kirliliği önlenirken, turbo sistemi sayesinde çiy yakıt tüketilmeksizin motorunuz çok yüksek performansla çalışıyor. Sumitomo yeni 7 serisi makineler için ekstra bir bakım prosesi ise gerektirmiyor. Standart servis bakımı yapılması halinde makineler yüksek verim ve hassasiyetle yaptıkları filtrasyonu yaparken inanılmaz yüksek güç ve performans üretmeye devam edebiliyorlar.

TSM Global’in yaygın satış ve servis ağı, yüksek bulunurluğa sahip yedek parça tedariki ile uzun yıllardır ülkemiz mermer sektörünün tercihi olmaya devam ediyor.

default

Bize Ulaşın!