Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İsveç Limanlarında Metal Bobinler HYSTER İle Taşınıyor

Güvenilirlik, görünürlük, filo yönetimi ve parça tedariki, Hyster forkliftlerin ve ReachStackerların zorlu metal bobin işleme gereksinimlerini desteklemek için Oxelösunds Limanı’na getirdiği avantajlardan sadece birkaçı.

Oxelösund Limanı, İsveç’in Stockholm kentinin 100 km güneyinde bulunmaktadır. Yaklaşık 200 çalışandan oluşan bir ekiple faaliyet gösteren limanda, operasyonlar diğer paketli nakliye çözümlerinin yanı sıra, okyanusa açılan gemiler için dökme mallara dayanıyor.

Metal bobinler, Borlänge’den trenle limana varır ve bir vinç yardımıyla boşaltılır. Bobinler, forkliftlerin taşımasına hazır halde stoklanır. Yükleme için bir gemi limana girdiğinde, liman operatörleri metal bobinleri gemilere bobin yükleyen liman vinçlerine taşımaktadır.

Bu çalışma kombinasyonu, Oxelösund Limanı’nın zorlu operasyonları için Hyster forklift filosu seçmesine neden oldu.

“Güvenilir ve güçlü makineler” diye konuşan liman üretim mühendisi Christian Vallin, “Hyster’in herhangi bir sorunu nasıl çözeceklerine dair çözümleri var. Yedek parça temini gibi. Bize çekici gelen toplam bir çözüm olması” dedi.

Erik Pogrebnjak “Yeni filoyu seçmeden önce, Oxelösund Limanı araçlar için bir gereksinim listesi oluşturdu. Operatörleri, aracın nasıl davranmasını istediklerini ve yeni forkliftlerin hangi donanıma sahip olması gerektiğini ifade etme fırsatı ile baştan sona söz hakkına da sahipti” diye konuştu. Erik Pogrebnjak; Hyster yetkili bayisi Nordisk Truck-Trans AB’nin satış temsilcisinin, sahayı birçok kez ziyaret ettiğini ve forkliftlerin limanın özel gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olmak için geri bildirimde bulunduğunu ifade etti.

Tüm bu görüşme ve yerinde tespitlerin sonrasında Oxelösund Limanı, ikişer adet Hyster H32XM012 forklift ve RS46-36CH ReachStacker ile bir adet 20 ton kapasiteli H20XM-9 Hyster forklift alımına karar verdi. Bu seçimde ekipmanların güvenilir ve güçlü olması, zorlu liman koşullarına uygun olmaları neden oldu.

Hyster Big Truck Müdürü Dmitry Dubrovsky, “Forkliftleri sipariş etmeden önce müşteri, diğer Hyster müşteri tesislerinde ve Hyster bayileriyle birlikte forkliftleri ve ReachStackerları çalışırken görme şansı buldu.” Dmitry Dubrovsky. “Forkliftleri test etmek ve özel uygulama ihtiyaçları için doğru kararı verdiklerinden emin olmak için Hollanda’nın Nijmegen kentindeki Hyster fabrikasını ziyaret etme fırsatı da buldular” şeklinde konuştu.

Operatör Görüş Açısını Optimize Etme
Oxelösund Limanı büyük makineler kullanmaktadır ve büyük metal yüklerle çalışır, bu da operatörün ileri ve geri görüşünün bozulabileceği anlamına gelmektedir.
Hyster, ağır hizmet tipi forkliftlerin arkasındaki kameraların yanı sıra çatal sehpasının hem üstüne hem de altına yerleştirilmiş yüksek kameralar kurarak yardımcı oldu. Operatörler, bunun sürüş sırasında rıhtımı görmelerine yardımcı olduğunu keşfettiler.

Limanda görevli operatörlerin makineler ile ilgili yorumları ise “Hyster forkliftlerinin hoşuma giden yanı yumuşak dönüşleri, çok fazla ihtiyaç duyulmayan ama çok güvenli fren yapan fren sistemine sahip olmalarıdır. Makineden indiğimde boyun ağrısı ya da benzeri bir şey hissetmiyorum. Ergonomik ve sessizler” şeklinde oldu.

Hyster Tracker Kontrol Sağlar
Teslim edilen yeni filonun önemli bir parçası, Hyster Tracker kablosuz yönetimi sistemine sahip. Çok çeşitli filo yönetimi avantajlarının yanı sıra, bu sistem Oxelösund Limanı’na operatörleri sınırlama fırsatı verdi. Böylece yalnızca şirket tarafından yetkilendirilenler çalışma saatlerinde bir forklift kullanılabilmekte.

Forkliftlerin teslimatından bu yana Hyster, Oxelösund Limanı’nın özel iş ihtiyaçlarına göre forkliftlerin daha da fazla ayarlamak ve uyarlamak için müşteriyle birlikte saha çalışmaları yaptı.

Oxelösund Limanı’nda üretim mühendisi olan Christian Vallin “Genel olarak anlaşmadan ve baştan sona gidişatından çok memnunuz ve Hyster ile ilişkimiz daha da gelişti” diye konuştu. Christian Vallin, “Kesinlikle başkalarına Hyster’ı kullanmalarını tavsiye ederim” dedi.

Bize Ulaşın!