Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kalkavan Filosunu SUMITOMO İle Güçlendirdi

Türkiye’nin önde gelen tahmil-tahliye firmaları arasında yer alan Kalkavan Liman Hizmetleri yeni yatırımlarında yine Sumitomo ekskavatörleri tercih etti. Biri İskenderun limanı olmak üzere toplam yedi adet SH210LC-6 ekskavatörün teslimatı yapıldı.

Çolakoğlu, Limak, Arkas, Mardaş gibi firmalara limanlarda hizmet veren Kalkavan Liman Hizmetleri, makine filosunu yeni aldığı 7 Sumitomo SH210LC-6 model ekskavatörle gençleştirdi.  Şirket Genel Müdürü Burçin Koçyiğit, Sumitomo ekskavatörlerinin çok zorlu koşullarda yüksek performansla çalıştığını ve kalitesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek “ TSM Global’in sunduğu satış sonrası hizmet kalitesi bizler için çok avantajlı ve doğru bir tercih oldu. Türkiye koşullarına göre çok dayanıklı makinalar. Parça sorunu olmayan, servis sorunu olmayan makinalar. Yüksek verimle çalışan, dayanıklı ve sağlam makinalar” diye konuştu.

Makinelerin gemi içine vinçlerle indirilip kapalı ortamlarda aşındırıcı malzemelerle çalıştığını ifade eden Kalkavan Liman Hizmetleri Saha Operasyon Yöneticisi Kenan Karakelle, Sumitomo’ların teknolojisi, yüksek verimle çalışan motoru, güçlü şasesi ve performansı ile ilk tercihleri olduğunun altını çizdi. Karakelle, “112 gibi, bizim işlerimiz de çok acil yürüyor. Gemi demorajları ve navlunlar çok yüksek. Bu işleri çok hızlı yetiştirmemiz için yeterli ekipman, kaliteli ekipman ile çalışmamız gerekiyor. Bu nedenle 2013 yılından bu yana Sumitomoyu tercih ediyoruz” dedi.

Bize Ulaşın!