Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mermer Ocaklarındaki Gücünüz

TSM Global, iş ve istif makineleri pazarında dünyanın önde gelen markaları Sumitomo ve Hyster ile mermer sektörüne yönelik sunduğu geniş ürün gamıyla ocaktan-limana hizmet sağlıyor. TSM Global, 7/24 durmadan çalışan mermer sektöründe faaliyet gösteren müşterilerinin ihtiyaçlarına, yaygın servis ağı ve uygun yedek parça tedariki ile anında ve hızlı servis çözümleri ile cevap vererek kesintisiz üretim yapmalarına destek oluyor.

TSM Global sunduğu bu hizmetlerini Periyodik Bakım Anlaşması (PBA) paketleri ile de destekleyerek, makineleri tam koruma altına alıyor. Böylece sektörün duruş olmaksızın üretim ve uzun ömürlü makine parkı ihtiyacına daha ekonomik ve kolay erişilen çözümler sağlanıyor.

Sumitomo’nun SH350LC-6, SH370LHD-6, SH490LHD-6 MASS ve SH510LHD-6 MASS ekskavatörleri, mermer ocakları için sunulan modeller olarak ön plana çıkıyor. Büyük çaplı ocak işletmelerinde ise SH700LHD-5 MASS modeli tercih ediliyor. Firmanın ürün hattında ayrıca mermer fabrikaları ve limanlarda çalışan Hyster marka forklift ve istif makinaları da bulunuyor.

Yüksek güç, düşük ton başı maliyet
Zorlu mermer ocaklarının beklentilerine yönelik yüksek verimliliği ve gücü ile Sumitomo’nun SH370LHD-6, SH490LHD-6 MASS ve SH510LHD-6 MASS serisi ağır hizmet ekskavatörleri özellikle tercih ediliyor.

Sumitomo’nun güçlü motoru, verimliliği arttırılmış hidrolik pompa ve “Sumitomo Akıllı Hidrolik Kontrol Sistemi” (SIHIS) teknolojisinin birleşimiyle mermer ocakları için yüksek güç, verimlilik, performans, serilik ve kullanım kolaylığı bir arada sunuluyor.

Sumitomo ekskavatörlerde yakıt verimliliği için geliştirilen teknolojiler sayesinde ton başı maliyetler düşürülüyor. SSC (Piston Strok Denetimi) sistemi sayesinde ağır iş çalışması esnasında motor yükü azaltılırken, PTR (Pompa Geçişinde Düşüş) teknolojisi ise pompa debi gereksinimi ani pompa yükü ile azaldığında motor yükünü düşürüyor. Rölantide motor kapatma özelliği ile makine ayarlanan bir süre hareket etmemesi durumunda motoru otomatik olarak durdururken, otomatik rölanti özelliği ise levyeler boş konuma alındıktan sonra yaklaşık 5 saniye süreyle motorun rölantide devam etmesini sağlıyor.

AES (Otomatik Enerji Tasarrufu) teknolojisi düşük motor yükü algılandığında buna bağlı olarak motor devrini düşürüyor. BES (Bom Aşağı Enerji Tasarrufu) teknolojisi ile ise bom indirildiğinde ve büyük yağ debisi gerektirmeyen dönüş çalışmalarında motor hızı düşürülüyor. Geliştirilen bu sistemler yüksek verimle iş üretmeyi sağlayan SP, H ve A modları fonksiyonları ile birleşerek operatörün çok hızlı ve konforlu şekilde kazı, sökü, blok devirme, taş sürüme ve yükleme yapmasına imkân sunuyor.

Ağır hizmet tipi bom, arm ve yürüyüşler
Zorlu şantiye koşulları gözetilerek ekstra güçlendirilmiş MASS ve ağır hizmet tipi bom ve arm yapısı sayesinde Sumitomo ekskavatörler özellikle ripper ile çalışmalarda yüksek performans gösteriyor. Ekstra güçlendirilen bom ve arm yapısı çalışma esnasında daha düşük vibrasyon oluştururken; yüksek stres direnci de makinenin en zorlu yüklerde bile rahat çalışmasını sağlıyor.

Sumitomo ekskavatörlerin ağır hizmet tipi, zırhlı yürüyüş takımları mermer sektöründe aranan bir diğer özelliği. Özel ısıl işlem görmüş ve güçlendirilmiş yürüyüş takımları, zırhlı yapısı ile ekstra koruma sağladığı gibi daha fazla olan makara sayısı sayesinde daha seri hareket kabiliyeti sunuluyor.

Sumitomo’nun özel dizayn edilmiş ve geliştirilmiş kabini operatöre mükemmel koruma, konfor ve görüş açısı sunarak, uzun çalışma saatleri boyunca verimli çalışmasını sağlıyor. Geri ve yan görüş sağlayan kamera sistemi, operatör ayna önünde çalışırken arkasında ve yanında çalışan diğer makine ve personeli rahatlıkla takip edebilerek iş kazalarının önüne geçilmesini sağlıyor.

Yer seviyesinden günlük kontrol imkânı sunan Sumitomo ekskavatörleri özellikle 1.000 saatlik pim yağlama aralığı sayesinde mermer ocaklarındaki yüksek tozlu ortamlarda duruş olmaksızın kesintisiz üretim imkânı sunuyor. Kullanılan yağ kalitesi ve çalışma koşullarına da bağlı olmakla birlikte 5.000 saatlik hidrolik yağ değişim süresi, 2.000 saatlik filtre değişim süresi, 250 saat kova ve çevresindeki pim-burç yağlama süresi sayesinde Sumitomo ekskavatörler, kısa bakım süreleri ile daha verimli çalışmanın yolunu açıyor.

Fabrika ve limanlar için Hsyter
TSM Global’ın müşterilerine sunduğu ve mermer sektöründe tercih edilen bir diğer ürün grubu olan Hyster forkliftleri, 1 tondan 54 tona kadar full line üretim kapasitesi ile dünyanın önde gelen markaları arasında yer alıyor. Hyster, fabrika sahalarında mermerlerin taşınması, istiflenmesi ve yüklenmesinde 3 tondan 5,5 tona kadar akülü ve 3 tondan 7 tona kadar dizel forklift seçenekleri sunuyor. Hyster’in 8 ila 32 ton arası big-truck modelleri ise daha yüksek kapasiteli yüklemeler ve özellikle mermer bloklarının limanlarda yükleme operasyonunda kullanılıyor.

Bize Ulaşın!