Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SUMITOMO Şantiye Eğitimleri Devam Ediyor

TSM Global Eğitim Departmanının düzenlediği “Güvenli ve Verimli Ekskavatör Kullanımı Eğitimleri” tüm hızıyla devam ediyor.

TSM Global tarafından düzenlenen ve Sumitomo ekskavatörlerinin verimli kullanımına ilişkin gerçekleştirilen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Yakın zamanda filosuna kattığı Sumitomo ekskavatörler ile makine parkını büyüten Özcoşkun Yapı’nın Mersin’in Anamur İlçesi’ndeki altyapı ve tarım alanı projesi şantiyesinde göveli personeline eğitim verildi. Aralık ayının ilk haftası düzenlenen eğitime katılan yaklaşık 25 kişilik operatör ve teknik personel, TSM Global Eğitim Departmanı tarafından hazırlanan sunum eşliğinde teorik ve pratik eğitim aldı.

Bir gün süren eğitimde, ekskavatör kullanımı ve günlük bakımlar, güvenli ve emniyetli çalışmak için yapılması gerekenler, verimli çalışma nedir ve nasıl olur, orijinal parça kullanımının avantajları ve makineye sağladığı yararlar, arızaların önüne nasıl geçilir, önleyici kontrol ve bakımlar, çalışma performansı nasıl yükseltilir, G@Nav Uydu Takip Sistemi, PBA (Periyodik Bakım Anlaşmaları) konularında katılımcılara bilgiler verildi.

sumitomo eğitimleri devam ediyor

Bilinçli Operatör Verimi Artırır
Makinelerin teknik kapasite ve sınırlarının operatör ve diğer teknik personelce bilinmesi, doğru şekilde kullanılmasının verimliliği artıracağının vurgulandığı eğitimde, Sumitomo ekskavatörlerin kullanım modları ve bunların sunduğu avantajlar gösterildi. Sumitomo ekskavatörlerine özgü çeşitli fonksiyonların gösterildiği eğitimde, bu fonksiyonların diğer marka makinelere göre sağladığı avantajlara da değinildi.

Düşük yakıt sarfiyatı için doğru zeminde doğru modun seçilmesi, kazı ve yükleme açısı, set üstü duruş, kovanın tam dolumu, kova ve tırnak aşınmalarının azaltılması, silindir, arm ve bom hasarlarının önüne geçilmesi, radyatör, palet temizliğinin önemi gibi pek çok konunun dile getirildiği eğitimde, makine üzerinde uygulamalı olarak bilgiler pekiştirildi.

Eğitimde ayrıca operatör konfor ve güvenliğinin ön planda tutulduğu Sumitomo ekskavatörlerin, ergonomik çalışma sunan koltuk ayarlarından, klima ayarlarına, dijital ekran okumadan yan ve geri görüş kameralarının kullanımına kadar pek çok konuda bilgi verilirken, eğitim programı soru-cevaplarla sona erdi. Eğitime katılan personele “Katılım Sertifikası” verilirken, TSM Global Eğitim Departmanı’nca verilen eğitimlerin devam edeceği açıklandı.

Bize Ulaşın!