Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yılların Eskitemediği SUMITOMO Kalitesi

Selim İnşaat tarafından 2005 yılından bu yana kullanılan Sumitomo SH330LHD-3 model ekskavatör, yıllara meydan okurken, firma filosunu yine Sumitomo ekskavatörler ile büyüttü.

İstanbul Avrupa Yakası’nın önemli hafriyat firmaları arasında yer alan Selim İnşaat, geçmişten günümüze tercih ettiği marka Sumitomo ile yatırımlarına devam ediyor. İstanbul Hadımköy’de yapımı devam eden iş merkezi inşaatı temel hafriyatında çalışan Sumitomo SH330LHD-3 modeli ile 2005 yılından bu yana Sumitomo kullanan firmada yeni yapılan yatırımlar da yine Sumitomo oldu. Selim İnşaat Makine ve Şantiyeler Sorumlusu Metin Eryiğit, bölgede uzun yıllardan bu yana faaliyet yürüttüklerini ve iş makinesi seçiminde Sumitomo’nun en doğru tercih olduğunu belirterek, “Firmamızın ilk yıllarında Sumitomo markası ile tanıştık. Almış olduğumuz ilk Sumitomo ekskavatör SH330LHD-3 model oldu. Bu makine ile yaklaşık 27 bin saate ulaştık ve açıkçası büyük bir sorun yaşamadık. Gerek makinenin gücü, hızı, performansı, yakıt tüketimi olsun ve gerekse satış sonrası hizmetler olsun çok memnun kaldığımızı ifade etmek isterim. Zaten gelişen ve büyüyen şirketimizin farklı bölgelerde halen devam eden projeleri için ihtiyaç duyduğumuz yeni makine yatırımlarını da yine Sumitomo olarak yaptık. Daha önce SH370LHD-5 olarak 40 ton sınıfı aldığımız makinelerimize ek 31 ve 35 ton sınıfında SH300-6 ve SH350LC-6 makineleri de ekleyerek makine parkımızı güçlendirdik” dedi.

sumitomo_ekskavatör

“Yeni Makineler Çok Daha Az Yakıyor”
Güçlü bir ekip ve geniş bir makine parklarının olduğunu ifade eden Eryiğit, yeni yaptıkları makine yatırımlarının avantajlarına işaret ederek memnuniyetlerini dile getirdi. Eryiğit, “Şirketimiz işini severek yapan geniş ve profesyonel bir kadroya sahip. Bu nedenle işimize yaptığımız her yatırımı ince eleyip sık dokuruz. Yine öyle yaptık ve Sumitomo’yu tercih ettik. Yeni aldığımız Sumitomo 6 serisi makineler, gerçekten düşük yakıt sarfiyatı, çok daha yüksek performansı ile bizleri çok memnun etti. Yeni makinelerimiz çok daha az yakıyor. Ayrıca makineden yapılan bir takım yenilikler, geliştirmeler de hem hızını hem gücünü artırmış. Çalıştığımız killi, taşlı veya sert zeminlerde büyük kova kapasitesi ile bize büyük avantaj sunuyorken koparma gücü de işimizi çok ama çok hızlandırıyor. Sağlam arm ve boom yapısı ve operatör konforu da ayrıca beğendiğimizi noktaları” diye konuştu.

sumitomo ekskavatör yıllara meydan okuyor

“27 Bin Saatte Hala Sorunsuz Çalışıyor”
Hadımköy’de yürütülen inşaat projesinde SH300-6 model makine ile birlikte çalışan SH330LHD-3 model makinenin operatörü Mehmet Okdağ, 16 yıllık operatör olduğunu belirterek pek çok farklı marka ve model makine kullandığını ancak Sumitomo’nun çok daha kullanımı kolay ve rahat olduğunu söyledi. “Eski bir makine kullanıyorum ama gayet bakımlı ve diri bir makina. Yakıtı iyi. Güç olarak da söylenecek bir şeyi yok, gayet iyi. Sumitomo kullanan arkadaşlar biliyordur zaten. İçlerinde en iyilerinden biri zaten” dedi. Makinenin yaşına göre çok iyi durumda olduğunu kaydeden Okdağ, “Levyeler falan gayet iyi. 27 bin saat olacak. Gayet memnunum. 16 yıllık bir makine ama yaşına göre gayet iyi. Operatörler bilir, yani 15 bin saatten sonra levye kaçakları falan olur, içine giremezsiniz, çalışamazsınız, bir tesfiye falan yapamazsınız makineyle. Ama bu kullandığım makine yaşına oranla gayet iyi. Levyelerde bir kaçırma yok. Yürüyüşleri halen daha orijinal. Sadece makara içindeki kovanlar aşınmış. Bu da çok normal. Gayet iyi bir makine. Operatörler normalde eski makinada çalışmaz. Fazla maaş da verseler çalışmaz. Ama ben çalışıyorum çünkü memnunum. Makine gayet iyi durumda” diye konuştu.

sumitomo ekskavatörler sağlam, hızlı, verimli

“15 Sene Kullandım, Beni Üzmedi”
Firmanın kıdemli personellerinden ve 35 yılı aşkındır operatörlük yapan Tevfik Öztürk, son bir yıldır Sumitomo’nun 6 serisi makineleri ile çalıştığını, öncesinde kullandığı SH330LHD-3 serisi makinede yıllarını geçirdiğini söyleyerek, kullandığı süre zarfındaki memnuniyetini ifade etti. Öztürk, “Gayet memnundum. Sorun çıkarmayan, güçlü, sağlam bir makinaydı. Şimdi kullandığım makinada yine Sumitomo. Suimtomo’nun SH350LC-6 model makinesini kullanıyorum. Yakıtı olsun, dayanıklılığı olsun, sökü gücü olsun gayet iyi. Yakıt sarfiyatı düşük. Gayet oturaklı bir makina. Söküde mesela çok iyi” diye konuştu. Öztürk geçmişte ve yakın dönemde farklı model ve markalarda sıfır makineleri de kullandığını belirterek “Sumitomo’daki kullanım lezzeti hiçbir makinede yok” dedi.

Bize Ulaşın!