Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yüksek Hızlı Tren Projesinde SUMITOMO Gücü

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından olan ve köklü bir geçmişe sahip Çelikler Holding, sürdürmekte olduğu Ankara-Sivas Demiryolu Projesi kapsamında makine parkını Sumitomo ekskavatörler ile güçlendirdi.

Toplam uzunluğu 393 km olan Ankara (Kayaş) Kırıkkale Yozgat Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının Kayaş-Kırıkkale Arası Kesim I (Kayaş-Elmadağ) Altyapı İnşaatını sürdürmekte olan Çelikler Holding, projenin yapımında ihtiyaç duyduğu paletli ekskavatörlerde tercihini Sumitomo’dan yana kullandı. Kısa sürede yüksek miktarda toprak hareketinin yapılacağı projede Çelikler Holding’in tercihi Sumitomo’nun ağır hizmet serisi SH490LHD-6 model paletli ekskavatörleri oldu.

Yüksek hızı, düşük yakıt sarfiyatı, üstün koparma gücü ve yüksek kova kapasitesi ile projenin zamanında ve sorunsuz tamamlanmasına katkı sağlayan SH490LHD-6 ekskavatörleri, özellikle uzun bakım aralığı ve satış sonrası hizmetlerle yapılan bakım anlaşmaları ile duruş olmaksızın çalışmakta. Projenin belirlenen takvim çerçevesinde tamamlanması adına aralıksız çalışan makineler, TSM Global’in bakım paketi çerçevesinde koruma altında bulunmakta.

Tüm periyodik bakımlarının TSM Global Ankara Bölge Müdürlüğü servis ekibince yapılan SH490LHD-6 makineler, yüksek hızlı tren hattı boyunca etap etap muhtelif kısımlarda çalışmakta.

Bize Ulaşın!