Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yedek Parçada TSM GLOBAL Gücü

Güçlü tedarik zinciri ve stok yönetimi sistemi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan TSM Global, dünya genelinde tedarik süreçlerinde yaşanan sorunların aksine parça bulunurluğunu daha da yüksek oranlara çıkarmayı başardı.

Dünyanın önde gelen iş ve istif makinesi markalarını tek çatı altında toplayan TSM Global Turkey, birbirinden farklı sektörlere hitap eden geniş ürün gamı ile pazarın önde gelen şirketleri arasında yer almakta. Farklı sektörlerin getirdiği farklı ihtiyaçları tek çatı altında sunduğu çözümlerle harmanlayan TSM Global, tüm bu ürün grubuna ait yedek parça tedariki noktasında büyük başarı göstermekte.

Konuyla ilgili görüştüğümüz TSM Global Yedek Parça ve Tedarik Zinciri Müdürü Süreyya İnan, firma olarak iş ve istif makineleri pazarının ihtiyaç ve çeşitlenen taleplerini yakından takip ettiklerini belirterek “Tüm çabamız müşterilerimize orijinal ve ekonomik parça tedariki konusunda kesintisiz hizmet sunmaktır” dedi. TSM Global’in ürün gamının iş ve istif makineleri markalarından oluştuğuna işaret eden İnan, bunun sonucundan birbirinden çok farklı sektörlere eş zamanlı hizmet sunduklarını kaydetti. Bunun heyecan verici bir süreç olduğunu belirten İnan, “TSM Global olarak farklı dönemlerde pik noktaları olan, farklı iş kollarında çalışan çok farklı bir müşteri portföyüne sahibiz. Maden ocaklarından, lojistik firmalarına, inşaattan kimya fabrikalarına, mermer tesislerinden limanlara kadar çok geniş bir yelpazeden söz ediyoruz. Bu noktada tedarik zinciri ve yedek parça olarak biz de müşterilerimizin bu farklı taleplerine en iyi hizmeti sunma noktasında adımlar atıyor, stratejiler geliştiriyoruz” diye konuştu.

“Pandemi Dönemi Müşteri İçin Bir Fırsat Oldu”
Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin iş hayatına da önemli etkileri olduğuna değinen Süreyya İnan, resmi distribütör olarak bu sürecin orijinal yedek parça talebine olan etkilerini çok net gördüklerinin ve buna bağlı olarak stok seviyelerinde gerekli artışlara gittiklerinin altını çizdi. Süreyya İnan, “Bu dönem özellikle müşterilerimiz için ve bizler için büyük bir fırsat oldu. Makine ve ekipmanlarının kesintisiz çalışmasını arzulayan müşterilerimiz orijinal parça arayışına girdi. Bunu da markaların resmi temsilcisi firmalar aracılığı ile yapmanın, esasında çok daha doğru, ekonomik olduğunu fark etti.  Bizlerle profesyonel çözümlere çok daha kolay ulaşabildiklerini gördü. Tedarik süreçlerinin tıkandığı, navlun bedellerinin tarihte görülmemiş bir artışla maliyetleri şişirdiği bu dönemde, yedek parça ve bakım malzemeleri ihtiyaçlarını, güvenli liman olan resmi distribütörden temin etmeye ağırlık verdi. Bizler gibi resmi distribütör firmaların sunduğu hizmetin, esasında maliyet anlamında, çok daha fazla avantaj sunduğunu gördü” dedi.

Zamanında Orijinal ve Garantili Yedek Parça
Pandemi döneminde yedek parça tedarikinde yaşanacak sorunların TSM Global olarak öngörülen bir süreç olduğunu kaydeden Süreyya İnan, “Zamanlaması doğru bir adım atarak müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği farklı ürün gruplarından binlerce kalem üründen ekstra stok yaparak müşterilerimizin süreç içinde zarar görmesinin önüne geçtik. Bu gerek finansal anlamda, gerek stratejik anlamda önemli bir hamle idi ve en büyük kazananı müşterimiz oldu” diye konuştu.

Yaygın Bayi ve Güçlü Depo Altyapısı
Ekskavatörden silindire, forkliften platforma, tırnaktan filtreye çok geniş bir ürün yedek parça yelpazesine sahip olduklarını belirten Süreyya İnan, “İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Tekirdağ, Bursa, Diyarbakır ve Antalya başta olmak üzere Türkiye genelindeki bölge müdürlüklerimizde ve yetkili yedek parça bayilerimizin depolarında müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği pek çok ürün raftan teslim şeklinde hazır tutulmaktadır. Yaygın yedek parça ağımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek büyük önem taşımaktadır” dedi.

Gelecek dönem yatırımlarından da söz eden Süreyya İnan, “Gerek dijital alt yapı, gerek personel ve gerekse fiziki altyapı ile ilgili gelişen pazar şartlarına uygun daha da rekabetçi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan yatırım planlamalarımız bulunmakta. Artan makine popülasyonu, yaygın servis ve yedek parça ağımız bizleri daima ileriye taşımaktadır” şeklinde konuştu.

Orijinal Yedek Parça Kullanmak Ekonomik ve Akıllıca Bir Tercihtir
Orijinal yedek parça ürünlerinin günümüz işletmeleri için ulaşımı kolay, ekonomik ve uzun vadede getirisi yüksek bir seçim olacağını kaydeden Süreyya İnan, “Bir ekipmanın orijinal parçasının satın alma maliyeti, yan sanayi ürünlerden yüksek olabilir ancak kullanma maliyeti çok çok daha azdır. Merdiven altı ürünler makine ve ekipmanda orta ve uzun vadede beklenmeyen inanılmaz sorunlar çıkarmakta, bağlantılı olduğu parçalardan başlayarak pek çok parçanın kendisi ile birlikte kısa zamanda arızalanmasına ve iş görememesine sebep olmaktadır. Bu değerlendirme servis kayıtlarımıza da yansımaktadır. Bu açıdan bakınca rahatlıkla orijinal parça kullanmanın ekonomik ve akıllıca bir tercih olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Yedek parça depolarındaki ürün guruplarından da kısaca söz eden İnan, “Bugün temsilcisi olduğumuz tüm markalardan stoklarımızda; motor parçasından, hidrolik sistem parçalarına, tırnaktan filtreye onbin kalemden fazla ve iki yüz bin adet ürün ile geniş bir yelpazede müşterilerimize hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.

Bize Ulaşın!